25 - 26 листопада 2020 року НМЦ ПТО у Донецькій області проведено дводенний Всеукраїнський вебінар «Всебічний погляд на роботу ЗП(ПТ)О в умовах карантину: нові можливості та виклики сьогодення"

Перший день був присвячений роботі інформаційно-бібліотечних центрів ЗП(ПТ)О), роботі соціально-психологічної служби та проблемі збереження виховного впливу на здобувачів освіти в умовах дистанційного навчання.

Спікери вебінару з 8 областей нашої держави презентували свій цікавий та корисний досвід. Власними здобутками та педагогічними знахідками поділилися:

Світлана Поклад – методист НМЦ ПТО у Чернігівській області.

Юлія Порункова – психолог ДНЗ «Регіональний ЦПО інноваційних технологій будівництва та промисловості». Харківська область.

Христина Багрій – соціальний педагог Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки.

Руслана Кравчук – методист НМЦ ПТО у Рівненській області.

Людмила Джерелейко – заступник директора з ВхР ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр ПТО» Запорізька область.

Олена Трало – заступник директора з НВхР ДНЗ «Здолбунівське ВПУ залізничного транспорту». Рівненська область.

Наталія Дякунчак – заст. директора з НВхР Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту. Харківська область.

Наталія Койдан – голова МК класних керівників ДНЗ «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області».

Сніжана Іванійчук – заступник директора з ВхР Професійно-технічного училища № 8. Чернівецька область.

Наталя Павенко – бібліотекар Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П. Ф. Кривоноса.

Ірина Микицей – бібліотекар Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки.

Ольга Белік – бібліотекар ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей». Рівненська область.

Юлія Руденко – методист НМЦ ПТО у Харківській області.

Другий день був присвячений професійній та загальноосвітній підготовці здобувачів професійної освіти в умовах дистанційного навчання.

6 спікерів вебінару з 5 областей України у прямому ефірі презентували свої здобутки та професійні знахідки:

  1. Ірина Закапко – директор НМЦ ПТО у Полтавській області
  2. Олена Рибак – методист ДНЗ «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області»
  3. Олександр Циганок – методист Покровського професійного ліцею
  4. Олена Кулинич – заступник директора з навчально-методичної роботи ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище»
  5. Галина Нестеренко – методист Чернігівського вище професійне училище побутового обслуговування
  6. Дар’я Головко - викладач хімії ДНЗ «Білицький професійний ліцей»

     Дякуємо спікерам за корисний досвід, цікаві наробки та яскраві презентаційні матеріали!

           Сподіваємось на нові онлайн зустрічі та подальшу співпрацю!

 


 

Онлайн співпраця педагогів ЗП(ПТ)О Донеччини з колегами-Киянами

27 листопада 2020 року викладачі предмета Креслення закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області взяли участь в онлайн семінарі, який організував і провів Навчально-методичний кабінет професійно-технічної освіти міста Києва.

Протягом семінару колеги-кияни розповідали про організацію освітнього процесу в ЗП(ПТ)О міста (всього їх 23), використання різноманітних платформ, технологій, інструментів та смарт-комплексів при викладанні предмета Креслення під час дистанційної та змішаної форми навчання.

Захід був інтерактивним. Протягом онлайн семінару відбулась дискусійна панель з вирішення проблемного питання можливості якісної перевірки викладачем практичних вправ з Креслення при дистанції зі здобувачами освіти. Своє бачення у вирішенні цієї проблеми висловлювали й представники з Донеччини.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти дякує колегам із Києва за можливість отримати новий та корисний досвід.

Виховна година «Булінг, дитяча жорстокість, дискримінація… Рішення є!» у Маріупольському професійному ліцеї

25 та 26.11.2020 р. практичним психологом Малакуцькою О. Г. проведена виховна година «Булінг, дитяча жорстокість, дискримінація… Рішення є!» для учнів І курсу.

Під час заходу здобувачі освіти дізналися якими можуть бути наслідки не толерантних дій (дискримінація, булінг), що будь-яка людина може зазнати дискримінації. Переглянули відеоролики «Подарунок» та «Толерантність починається з мене» й дійшли висновку, що запобігти насиллю допоможе достатня поінформованість та обізнаність.

На Донеччині проведено обласний освітній work-shop для викладачів суспільних дисциплін

Діяльність сучасного викладача направлена на забезпечення здобувачів освіти знаннями, вміннями та навичками, необхідними для адаптування в сучасному життєвому просторі. Використання інформаційно-комунікаційних технологій під час проведення уроків – вимога часу. Крім того, застосування певних інтерактивних інструментів в освітньому процесі робить навчання більш зручним, цікавим та ефективним.

Однак, використовуючи інформаційні технології в освітньому процесі, викладач може зіткнутися з тим, що здобувачі освіти в цій сфері більш компетентні.

 

З метою підвищення віртуальної мобільності викладачів суспільних дисциплін 24 листопада Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області було організовано проведення обласного освітнього воркшопу «Онлайн інструменти на уроках історії: просто про складне». Спікер заходу – Гусак Людмила Вікторівна, викладач історії Слов’янського БРЦПО імені П. Ф. Кривоноса презентувала своїм колегам розроблений нею зошит для практичних занять з історії України та наочно показала в дії програми зі створення QRкодів, анаграм, кросвордів, головоломок, ребусів, хмари слів, фотоколажів, мотиваторів і демотиваторів, інфографіки, інтерактивного відео, веб-міксу закладок, фідбеку, веб-ресурсу опитування тощо.

Актуальність та доречність цього заходу обґрунтувала в своїй промові профільний методист кабінету загальноосвітньої підготовки Людмила Володимирівна Кравченко, яка наголосила на тому, що викладачі мають постійно вдосконалювати свої професійні знання, вміння та загальні компетентності. Сучасний викладач, а тим паче в умовах дистанційного навчання, має організовувати освітній процес поза рамками звичайної аудиторії, застосовувати онлайн інструменти, сучасні гаджети і технології, сучасне програмне забезпечення.

Про необхідність навчання впродовж життя говорила також і завідуюча кабінетом загальноосвітньої підготовки Тетяна Іванівна Васюхно.

Веб-сервіси Інтернету сьогодні стають незмінними помічниками викладача та здобувачів освіти в опануванні інформаційних технологій. Внаслідок використання Інтернет-сервісу в щоденному освітньому процесі підвищується рівень знань здобувачів освіти з навчальних предметів, покращується їх комп’ютерна грамотність. Онлайн навчання, звичайно, не замінить «живих викладачів», але вдосконалить їх педагогічну діяльність та наблизить до своїх учнів.

 

Вітаємо колектив Маріупольського
професійного ліцею автотранспорту
з 50-ти річним Ювілеєм з дня заснування!

Бажаємо одному з провідних закладів професійної освіти Донеччини постійного інноваційного розвитку, процвітання та нових звершень і перемог!З повагою, колектив НМЦ ПТО у Донецькій області! 

24 листопада 2020 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено онлайн засідання обласного круглого столу з колективами закладів професійної освіти Донецької області, які ведуть підготовку кваліфікованих робітників будівельного профілю за темою: «Організація професійної підготовки кваліфікованих робітників будівельної галузі в сучасних умовах: досвід роботи, проблеми та шляхи їх вирішення».

Відкрив онлайн засідання та привітав учасників засідання Едуард Гончаров, директор НМЦ ПТО у Донецькій області.

Про стан будівельної галузі в Донецькій області, попит на ринку праці з будівельних професій, новітні будівельні технології та матеріали, а також професійну підготовку кваліфікованих робітників будівельного напрямку ЗП(ПТ)О Донецької області розповіла профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ірина Філяєва.

В онлайн спілкуванні взяли участь педагогічні працівники всіх 11 закладів П(ПТ)О Донецької області з підготовки професій будівельного профілю. Колеги ділились своїм досвідом роботи з організації професійної підготовки в карантинних умовах.Протягом засідання були обговорені питання організації освітнього процесу в умовах карантину, проблемні питання проведення теоретичних та практичних занять, а також моменти контролю та оцінювання здобувачів професійної освіти.

 

Спікерами онлайн засідання були:

- Тетяна Дехтяр, методист Торецького професійного ліцею;

- Інна Красова, майстер виробничого навчання за професією «Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків» Білозерського професійного гірничого ліцею;

- Ольга Боєва, методист ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне будівельне училище м. Краматорська» МВПБУ;

- Василь Шубчинський, викладач спецдисциплін ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне будівельне училище м. Краматорська» МВПБУ;

- Надія Григорян, викладач спецдисциплін Костянтинівського професійного будівельного ліцею;

- Ольга Боєва, методист ДНЗ "Міжрегіональне вище професійне будівельне училище м. Краматорська";

- Оксана Захарова, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» та інші.

Учасники висловили слова вдячності організаторам за проведений відкритий захід та можливість познайомитись з досвідом колег області.

 

Сторінка 1 із 365

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa