13 грудня 2019 року в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» був проведений відкритий інтегрований урок з української мови та німецької мови з теми: «Запозичена лексика. Слова, що подорожують». «Reisende Wörter».

          Мета уроку: узагальнити й закріпити знання здобувачів освіти про лексику української мови з точки зору її походження, удосконалювати їх вміння аналізувати та співставляти   мовний матеріал, активізувати лексику з теми: «EssenundTrinken.

            Під час уроку здобувачі освіти досліджували запозичення, які прийшли з німецької мови в українську; також проводили порівняльний аналіз мовного матеріалу, який був професійно спрямований на обрану ними професію «Кухар, кондитер».

           Здобувачі освіти запросили всіх присутніх до Німеччини, ознайомили з особливостями німецької кухні, з’ясували назви яких страв та напоїв перейшли в українську мову з німецької. Впродовж уроку здобувачі освіти виконували такі завдання: кросвордний диктант, вправа «Збери валізи», гра «Дуель», «Знайди помилку», а також створили інформаційний плакат «Запозичення з німецької мови за сферами життєдіяльності».

Заходи протипожежної безпеки у Маріупольському професійному машинобудівному ліцеї

У світлі останніх трагічних подій у місті Одеса, і взагалі, на випадок пожежі чи іншої надзвичайної ситуації, у нашому ліцеї 12 грудня 2019 року відбулися навчання для здобувачів освіти та працівників.

Розпочався день з навчальної евакуації, під час якої всі присутні у ліцеї спокійно та організовано покинули навчальні кабінети і виробничі майстерні. Евакуація тривала протягом 2 хвилин та 15 секунд, що є нормою для даного закладу освіти. Після прибуття на місце тимчасової евакуації, викладачі та майстри виробничого навчання провели перекличку та доповіли про кількість учнів.

По закінченню навчальної евакуації заступник директора з навчально-виробничої роботи Інна Сафановська та начальник штабу Цивільного захисту Павло Рець ознайомили учнів із причинами виникнення та правилами поведінки під час пожежі, ще раз нагадали правила пожежної безпеки у побуті, медична сестра Лариса Бойко нагадала про надання першої медичної допомоги постраждалим, після чого здобувачі освіти та працівники переглянули навчальні фільми.

      Підводячи підсумки, директор ліцею Анатолій Бурлаков наголосив, що вогонь може бути другом людини або її ворогом. Особливо небезпечні пожежі в громадських приміщеннях, зокрема у закладі освіти, де одночасно перебуває багато людей. Особливу увагу директор зосередив на правила протипожежної безпеки у гуртожитку ліцею, в якому проживають майже 90 здобувачів освіти.

Профорієнтаційні тренінги в школах Маріуполя

З 9.12.2019 по 13.12.2019 року педагогічний колектив ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» провів профорієнтаційні тренінги у 9 – 11 класах у закладах загальної середньої освіти з популяризації робітничих професій: «Машиніст крана металургійного виробництва», «Помічник машиніста тепловоза, слюсар з ремонту рухомого складу», «Слюсар-ремонтник, електрозварник ручного зварювання», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Маляр, штукатур», «Кухар, кондитер».

 Наш освітній заклад підготувався і взяв активну участь у профорієнтаційних тренінгах у місті Маріуполі. Були проведені зустрічі з учнями в 4-х школах нашого міста № 10, 65, 25, 15.

 

Мета профорієнтаційних тренінгів - підвищити престиж робітничої професії, орієнтувати на ті професії, які користуються популярністю в Маріуполі. Під час тренінгу учні 9 – 11 класів дізналися про професії, яким навчають в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти», переглянули фільм про наш Центр, поспілкувалися із викладачами та майстрами виробничого навчання, отримали консультації з правил прийому та пільгового вступу, поцікавилися перспективами працевлаштування після здобуття професії.

Неділя, 15 грудня 2019 13:31

Тиждень права

Тиждень права

В МЦПТО з 09.12 по 13.12.2019 р. було проведено Всеукраїнський тиждень права, приурочений до проголошення Загальної декларації прав людини.      

У рамках тижня були проведені наступні заходи:

09.12.2019 р. конкурс стіннівок та малюнків на правову тематику.

11.12.2019 р. викладач суспільних дисциплін Назаренко Ольга Ігорівна провела інформаційну годину «10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини», ставлячи собі на мету розповісти учням про їхні права й свободи, визначені загальною декларацією прав людини; навчити правильно реалізовувати свої права; виховувати в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших. Проінформувати учнів про явище торгівлі людьми як прояву сучасного рабства, про причини та наслідки дискримінації. Присутні переглянули підготовлену презентацію, відеоролики («Життя на продаж», «Ловці мрій»). Викладач побажала присутнім в майбутньому зробити свідомий і виважений вибір і нагадала, що з будь- якої ситуації можна знайти вихід. Інформаційна година була закінчена віршем « Людяність» (Є. Бабій).

 

12.12.2019 р. заступник директора з НВхР Ротмістрова О. С. організувала зустріч зі спеціалістами Безоплатної вторинної правової допомоги та старшим інспектором Сектора ювенальної пробації Тромбовецькою Н. І., які провели бесіди щодо правової допомоги неповнолітнім та профілактики правопорушень.

13.12.2019 р. між учнями 1 та 2 курсу була проведена правова вікторина «Права та цивільно-правова відповідальність дітей»

Мета вікторини: ознайомити учнів з правами дитини в Україні, навчити учнів захищати свої права, з’ясувати відмінність прав дітей та дорослих, виховувати інтерес до правових знань. Під час вікторини учні   із захопленням відповідали на запитання, розгадували кросворд, вирішували ситуативні завдання, розв’язували ситуації. Учні активно приймали участь і дуже жваво реагували на завдання і запитання. Учасники і переможці були нагородженні.

 

Інструктивно-методична нарада у Маріупольському професійному машинобудівному ліцеї

09 грудня 2019 року у нашому ліцеї відбулася інструктивно-методична нарада з педагогічними працівниками. На порядку денному розглядалися наступні питання:

  1. Успішне закінчення 1 семестру 2019-2020 навчального року.
  2. Проведення семінарів-тренінгів профорієнтаційного спрямування (відповідно до листа МОН України від 22.11.2019 року № 5/612-19).
  3. Заходи протипожежної профілактики у МПМЛ.

Директор ліцею Анатолій Бурлаков особливу увагу звернув на питання пожежної безпеки та пригадав нещодавню трагедію у місті Одеса. Директор наголосив на тому, що пожежа є найнебезпечнішим стихійним лихом, внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей, тому так важливі систематичні профілактичні міри. Анатолій Бурлаков намітив на 12 грудня 2019 року навчальну евакуацію здобувачів освіти та працівників.

Наприкінці наради були підведені підсумки та визначені необхідні заходи для успішного закінчення 1 семестру 2019-2020 навчального року.

Неділя, 15 грудня 2019 13:12

«Краматорська веселка»

  Здобувачі освіти Державного навчального закладу «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» були запрошені на І міський фестиваль дитячої пісні «Краматорська веселка». Цей захід проходив у Центрі культури та дозвілля ім. Леоніда Бикова.

      Учні нашого закладу не лише відвідали концерт, а й взяли участь у частуванні учасників та гостей фестивалю. Доки йшла конкурсна програма, майбутні кухарі нашого училища разом з козаками «Краматорського козацького полка реєстрового козацтва ім. П. Сагайдачного” приготували смачну гречану кашу з тушкованим м’ясом. Після закінчення концерту, всі бажаючи підкріпились ситною гарячою стравою та з гарним настроєм відправились у своїх справах.

 

Проходженння учнями-медіаторами Маріупольского професійного ліцею електронного курсу «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе»

У Маріупольському професійному ліцеї учнями–медіаторами разом з медіторками Рибалкіною М. Г. та Малакуцькою О. Г. пройшли оввітній електронний курс «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе», який розробили ГО «Ла Страда-Україна» спільно з Міністерством освіти і науки України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейського союзу.

Курс спрямований на підвищення рівня конфліктологічної компетентності здобувачів освіти, вмінь і навичок вирішення конфліктів мирним шляхом, ненасильницької поведінки та громадянської позиції.

По завершенню курсу учні-медіатори отримали сертифікати.

 

Ірина Шумік, генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України та представники ПРООН в Україні відвідали м. Краматорськ

 
Відеоролик візиту Ірини Шумік до Краматорського ВПУ: https://www.youtube.com/watch?v=vkDDD3bHsCU&fbclid=IwAR0RHryrn64AgT9z7FeRiXFjf2ByTn847h1hzJ0jecGMIGCw-Raucu9vkvA
 
     В рамках робочого візиту Ірина Шумік, Валентина Смаль та Микола Барановський, консультанти Програми ООН із відновлення та розбудови миру в Україні прийняли участь у відкритті Всеукраїнської Інтернет-конференції за темою "Міжнародна співпраця у галузі професійної освіти", яка була організована за ініціативою НМЦ ПТО у Донецькій області та за участю НМЦ ПТО і ЗП(ПТ)О Волинської, Рівненської, Луганської та Донецької областей.
 
 
 
      Високі гості м. Краматорська взяли участь у засіданні Регіональної ради професійної освіти Донецької області та відвідали:
  • Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області;
  • ДПТНЗ "Краматорський центр професійно-технічної освіти";
  • Краматорське вище професійне училище;
  • ДНЗ "Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище".

 

На зустрічах також були присутні Денис Глазков, начальник відділу професійної освіти Департаменту освіти і науки, Едуард Гончаров, директор навчально-методичного центру ПТО Донецької області, Володимир Брижніченко, заступник генерального директору з персоналу і режиму базового підприємства ПрАТ «НКМЗ», Володимир Цельник, начальник відділу кадрів і режиму ПрАТ «НКМЗ», Валентина Смаль, спеціаліст з розвтику професійної освіти Програми розвитку ООН в Україні, Микола Барановський, консультант Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
 
 

Під час візитів до ЗП(ПТ)О м. Краматорська гості ознайомилися з матеріально-технічними базами, Навчально-практичні центри, відвідали заняття в кабінетах теоретичного навчання та майстернях закладів освіти.
В Краматорському ВПУ за круглим столом, у присутності та за підтримки роботодавців, відбулось обговорення питань щодо створення інноваційного навчально-практичного центру для підготовки верстатних професій та перспектив подальшого розвитку закладу.
 
 
Також Ірина Шумік і з гостями відвідала вже у вечорі і "Молодіжний центр" в ДНЗ "Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище", де мала можливість поспілкуватися з учнівською молоддю під час їх відпочинку.
 
 
 

Святкування Дня Збройних Сил України у Маріупольському професійному машинобудівному ліцеї

В рамках святкування Дня Збройних Сил України серед здобувачів освіти груп І курсу відбулося військово - спортивне свято, яке підготували викладачі Повод Юрій та Рець Павло.

Здобувачі освіти груп № 11, 12 та 15 показали свої силу і спритність у різноманітних естафетах. Змагання включали: біг на руках, стрібки у довжину з міста, підтягування на перекладині, надягнення противогазу, перетягування канату та інші. Також члени журі враховували зовнішній вигляд команди та девіз. Під час проведення змагань наші хлопці продемонстрували сильний характер та волю до перемоги. За підсумками змагань 1місце зайняли учні групи № 12 «Електрогазозварник. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», 2 місце – учні збірної груп № 15 «Кухар, кондитер» та № 11 «Верстатник широкого профілю».

Вітаємо переможців!

Участь учнів Маріупольського професійного ліцею у тренінгу «Школа безпечної міграції»

Учні Маріупольського професійного ліцею Мітько Микола та Попов Дмитро прийняли участь у тренінгу «Школа безпечної міграції» для молодіжних активістів ЗП(ПТ)О.

Тренінг проводила правозахисна організація «Егіда-Запоріжжя» в межах реалізації проекту «Протидія торгівлі людьми та молоддю в Україні», за підтримки Агенції ООН по міграції (Міжнародної організації з міграції) впроваджує превентивну діяльність серед молоді вразливої до торгівлі людьми, що здобуває освіту у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

      Під час проекту проводилась інформаційно-просвітницька робота щодо підвищення обізнаності здобувачів закладів щодо безпечної міграції та працевлаштування, а також навчання лідерів учнівського самоврядування у якості тренерів з питань запобігання торгівлі людьми.

Сторінка 1 із 334

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa