ukenpl
25 квітня 2024 року НМЦ ПТО у Донецькій області проведено Всеукраїнський вебінар за актуальною для педагогічних колективів ЗП(ПТ)О темою: «Вдосконалення мовленнєвої компетентності педагогів ЗП(ПТ)О: сучасні виклики та їх подолання»
 
Відеозапис вебінару: https://www.youtube.com/watch?v=4NYIrO7RqKE
         У Всеукраїнському вебінарі взяли участь спікери м. Києва та 4-х областей України: Одеської, Вінницької, Дніпропетровської, Донецької!
    Окрім цього, учасники зустрічі проявили активність у практичній частині виступу спікерки ДНЗ "Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище" та практичного фрагменту розмовного клубу Всеукраїнського руху «Єдині»!
         
      
Модератор вебінару: Ніна Белова, заступник директора НМЦ ПТО у Донецькій області.
   
СПІКЕРИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГОВ ЕБІНАРУ:
  1. Едуард Гончаров, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області. Вітальне слово. Відкриття вебінару.
  2. Наталя Павенко, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області. Тема: Перетворення викликів на можливості у контексті розвитку мовленнєвої компетентності педагогів ЗП(ПТ)О. Презентація: http://surl.li/szgop
  3. Світлана Жаботинська, викладачка української мови та літератури ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей». Тема: Мовлення як інструмент професійної діяльності викладача. Презентація: http://surl.li/szgyc
  4. Олена Есаулко, викладачка, заступник директора з НВР Комунального закладу освіти «Нікопольський центр професійної освіти». Тема: Шляхи вдосконалення професійної мовленнєвої компетентності здобувачів освіти закладів професійної освіти. Посібник: http://surl.li/szgqa
  5. Володимир Вінник, викладач української мови та літератури Краматорського вищого професійного училища. Тема: Формування та вдосконалення мовленнєвої компетентності педагогічних працівників Краматорського ВПУ на основі авторського курсу «Мовні лайфхаки у педагогічній діяльності». Презентація: http://surl.li/szgra
  6. Ірина Ластівка, викладачка української мови та літератури ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище». Тема: Шляхи вдосконалення мовленнєвої компетентності педагогів ЗП(ПТ)О. Презентація: http://surl.li/szgrq
  7. Тетяна Носачова, викладачка ДПТНЗ «Криворізький центр професійної освіти робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу». Тема: Використання фемінітивів для формування мовленнєвої компетентності педагога.
  8. Світлана Телицина, викладачка української мови та літератури ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище». Тема: Розвиток мовно-комунікативної компетентності педагогів: практичні аспекти, сучасні методи, творчий підхід. Презентація: http://surl.li/szgqr
  9. Наталя Герелів, менеджерка проєкту Всеукраїнський рух «Єдині». Тема: Проведення фрагменту розмовного клубу Всеукраїнського руху «Єдині».
  10. Аліна Міщенко, модераторка розмовних клубів проєкту «Єдині» у м. Київ. Тема: Проведення фрагменту розмовного клубу Всеукраїнського руху «Єдині».
  • Презентація Всеукраїнського руху «Єдині»: http://surl.li/szgtk 
  • Покликання на сайт Всеукраїнського руху "Єдині", де 24/7 триває реєстрація на безоплатні курси української мови: https://yedyni.org/ 
       Визначальним показником загальної і професійної культури педагога, його професійної компетентності є ставлення до рідної мови та знання мови як мови викладання. Тож прагнемо до вільного володіння письмовим та усним мовленням через постійне навчання та самовдосконалення.
          ЩИРА ВДЯЧНІСТЬ ВСІМ СПІКЕРАМ ЗА ВАШ ПОТУЖНИЙ ДОСВІД, ЗА ЦІКАВІ ВИСТУПИ ТА АКТИВНУ УЧАСТЬ У РОЗВИТКУ МОВЛЕННЕВОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ ПЕДАГОГІВ ЗПТО УКРАЇНИ!
 

19 квітня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено обласну естафету обміну досвідом серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти та закладів фахової передвищої освіти «Цифрові інструменти педагога: як створити сучасний урок професійної підготовки».

       До участі у заході долучилися 30 педагогічних працівників професійної підготовки за напрямками «Будівництво та архітектура», з професій «Живописець», «Виробник художніх виробів з кераміки» ЗП(ПТ)О, а також педагогічні працівники регіонального методичного об’єднання будівельного напрямку підготовки закладів фахової передвищої освіти Донецької області.

        Засідання відкрила, модератор заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Філяєва Ірина Миколаївна. Привітала присутніх заступник директора НМЦ ПТО у Донецькій області Бєлова Ніна Олександрівна.

       Спікери заходу, поділилися досвідом використання найпопулярніших технологій дистанційного навчання та цифрових інструментів для якісного проведення сучасного уроку професійної підготовки:

  • Дехтяр Тетяна Вікторівна, голова обласної методичної секції педагогічних працівників з напрямку підготовки «Будівництво та архітектура», методист, викладач спеціальних дисциплін Торецького професійного ліцею. Тема виступу: «Інноваційний підхід у навчанні. Презентація Методичного Порталу за напрямком «Будівництво та архітектура»».

https://nvg213.wixsite.com/my-site

  • Перепелиця Наталія Юріївна, голова регіонального методичного об’єднання будівельного напрямку підготовки, викладач Слов’янського енергобудівного фахового коледжу. Тема виступу: «Традиційний тиждень будівельних дисциплін – активний метод професійного самовизначення під час дистанційного навчання» http://surl.li/stvir
  • Григорян Надія Вікторівна, майстер в/н ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище». Тема виступу: «Участь ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» у реалізації міжнародного проєкту GIZ» http://surl.li/stviz
  • Мацай Наталія Несторівна, майстер в/н Торецького професійного ліцею. Тема виступу: «Формування професійних компетентностей здобувачів освіти з професії «Штукатур» http://surl.li/stvjl
  • Єрьоменко Галина Геннадіївна, майстер в/н з професії «Живописець» Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П. Ф. Кривоноса. Тема виступу: «Цифрові технології, як ключ до успіху в проведенні уроку виробничого навчання» https://youtu.be/FYJeDfBGUOc
  • Смирнова Марина Володимирівна, викладач спеціальних дисциплін, голова циклової комісії дизайну та архітектури ВСП «Дружківський житлово-комунальний фаховий коледж Донбаської національної академії будівництва і архітектури». Тема виступу: «Формування професійних компетенцій педагога при проведенні дистанційної практики з кам'яних робіт» http://surl.li/stvlq

        Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області висловлює вдячність всім учасникам та спікерам заходу за активну участь та плідну співпрацю, бажає творчих ідей, позитивних емоцій. ПЕРЕМОГИ та МИРУ Україні! Все буде Україна! Все буде ПТО!

4 квітня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено 10-й практичний онлайн тренінг за темою «Налаштування ефектів анімації в презентації PowerPoint», який зібрав у віртуальній студії майже 100 учасників, що прагнуть постійно вдосконалювати свої цифрові навички.
 
Відео тренінгу: https://youtu.be/5621yVAXams?si=AjsQzvWlYcCuifdt 
 
        Модератор заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Солодун відкрила захід, привітала учасників, запропонувала учасникам нейрогімнастику руками для налаштування на роботу і кращого засвоєння матеріалу тренінгу та надала слово спікеру Ігорю Резоглазову, майстру виробничого навчання Білозерського професійного гірничого ліцею.
 
 
Спікер розповів учасникам що таке анімація та які типи анімаційних ефектів підтримує програма PowerPoint, продемонструвавши власні наробки. Ігор Федорович наголосив на тому, що анімаційні ефекти – це чудовий спосіб не тільки надати презентації цікавий вид і унікальність, а й підвищити її функціональність та збільшити зацікавленість здобувачів освіти. Презентації з анімаційними ефектами можна використовувати під час дистанційної освіти як на уроках теоретичного, так і виробничого навчання з метою наочності матеріалу.
Під час тренінгу учасники вдосконалили навички фарбування заздалегідь підготовлених малюнків машин і механізмів в програмі Paint та мали змогу покроково, під керуванням тренера, «оживити» їх.
Учасники тренінгу залишилися задоволеними активними, продуктивними, цікавими двома годинами свого часу. Щиро дякували тренеру Ігорю Резоглазову за нові знання й навички та НМЦ ПТО у Донецькій області за організацію корисного заходу.
 
Працюємо, вдосконалюємося й перемагаємо на освітньому фронті! Плекаємо перемогу УКРАЇНИ!
 

29 березня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено обласний онлайн семінар-практикум на тему: «Організація контролю знань здобувачів освіти в умовах дистанційного навчання».

До заходу долучилися 65 педагогів професійної підготовки ЗП(ПТ)О області за всіма напрямками, які ознайомилися з системою роботи колег, з практичними досягненнями та цікавими ідеями у розробці завдань для проведення поточного, проміжного та вихідного контролю знань, умінь, навичок майбутніх кваліфікованих робітників під час проведення уроків професійної підготовки з використанням різних методів, засобів та інструментів дистанційної освіти для вдосконалення творчого потенціалу та професійної компетентності сучасного педагога, дізналися про необмежені можливості цифрових сервісів в системі роботи, орієнтованої на виклики сьогодення.

Засідання відкрила методист НМЦ ПТО у Донецькій області Філяєва Ірина Миколаївна, яка акцентувала увагу присутніх на важливості цифрових компетентностей педагога, що є однією з ключових в організації результативного освітнього процесу.

Спікери заходу, поділилися родзинками своєї роботи, продемонстрували вміння ефективної комунікації, презентували свій досвід використання найпопулярніших онлайн-платформ дистанційного навчання, які допомагають в організації контролю знань здобувачів освіти при проведенні уроків професійної підготовки:

  • Бондаренко Наталія Володимирівна, майстер виробничого навчання Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса. Тема виступу: «Організація контролю знань і вмінь здобувачів освіти з професійно-практичної підготовки під час дистанційного навчання».

https://drive.google.com/file/d/11-XDf12VdkrodxzTQHxe1phg2hlqbVdS/view?usp=sharing

  • Чепа Олена Анатоліївна, майстер виробничого навчання Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса. Тема виступу: «Контроль і перевірка знань на уроках виробничого навчання».

https://drive.google.com/file/d/1pTTtKxNNhcYXfUulViSiABvTc2BOBbHM/view?usp=sharing

  • Кучма Лариса Володимирівна, викладач спеціальних дисциплін напрямку підготовки «Автомобільний транспорт» Краматорського вищого професійного училища. Тема виступу: «Організація контролю знань з теоретичного навчання у здобувачів освіти в умовах дистанційного навчання».

https://docs.google.com/presentation/d/1AMA47cyZOJKCNs-3qri9jTK_60vc9W5B/edit?usp=sharing&ouid=108903094639526670238&rtpof=true&sd=true

  • Пліс Сергій Григорович, викладач спеціальних дисциплін напрямку підготовки «Зварювальне виробництво» ДПТНЗ “Краматорський ЦПТО”. Тема виступу: «Оцінювання знань здобувачів освіти в умовах дистанційного навчання під час воєнного стану».

https://docs.google.com/presentation/d/12wXdb33REdmfmegBFDNnxhjUxGfYG_y9/edit?usp=sharing&ouid=112418656333750927555&rtpof=true&sd=true

Семінар-практикум був змістовним і корисним, учасники обмінялись досвідом та подякували організаторам за удосконалення своєї професійно-педагогічної компетентності, отримані нові знання.

Тримаймо освітній фронт! Працюємо на майбутнє України! Слава Україні!

НА ДОНЕЧЧИНІ ВІДБУЛАСЬ ОБЛАСНА ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНА ОНЛАЙН НАРАДА З КЕРІВНИКАМИ ЗП(ПТ)О
 
       21 березня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області організована і проведена інформаційно-методична онлайн нарада з керівництвом закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області з поточних робочих питань, яка продовжувалась майже три години!
       До участі в інформаційно-методичній нараді були запрошені директори ЗП(ПТ)О, заступники директорів, методисти, старші майстри, відповідальні особи та інші зацікавлені представники педагогічних колективів.
 
 
       Спікерами інформаційно-методичної наради виступили:
1. Гончаров Е. В., директор НМЦ ПТО у Донецькій області. Відкриття інформаційно-методичної наради з керівництвом ЗП(ПТ)О Донецької області. Загальні питання реформування системи професійної освіти.
2. Бєлова Н. О., заступник директора НМЦ ПТО у Донецькій області. Підсумки та аналіз проведених у ІІ семестрі 2023/2024 н. р. регіональних практичних тренінгів з питань цифрової компетентності педагогічних працівників ЗПТО Донецької області. Удосконалення цифрових навичок для ефективної роботи та навчання, анонс онлайн-курсу «Цифрові навички для освіти з Google” від МОН України: https://docs.google.com/presentation/d/16wb3s0QCv-egtraBec3zlInzS-DPo01v/edit#slide=id.p1
3. Опанасенко А. С., методист кабінету професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області. Рекомендації щодо корегування робочих навчальних планів з урахуванням використання технологій дистанційного навчання. Актуальність розробки орієнтовних робочих освітніх програм. Нові затверджені ДОС. Інноваційна професійна освіта. Методичні основи розвитку професійної компетентності майстрів виробничого навчання ЗП(ПТ)О: https://docs.google.com/presentation/d/1tNHuZzG-cAnofzW8FHl84T_V-0PjuftKgPQOfMGYbNE/edit#slide=id.p1
4. Пустовгарова О. В.методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області. Впровадження та розповсюдження сучасних педагогічних технологій і практик, як один з напрямків роботи Навчально-методичної ради НМЦ ПТО у Донецькій області. Ефективне управління професійним розвитком педагогів через співпрацю з НМР: https://www.canva.com/design/DAGACTgT9gM/mZvw9sL7xnJPRBBeifO2NQ/edit
5. Глобіна Н. С., методист кабінету інформаційної та виховної роботи НМЦ ПТО у Донецькій області. Організація та проблемні питання атестації педагогічних працівників ЗП(ПТ)О в 2023/2024 н. р.: https://docs.google.com/presentation/d/1lg0VPkFACfA34bThh9lzfpk8gEAGW_I3/edit#slide=id.p1
        Окрім запланованих питань, протягом наради у представників ЗП(ПТ)О була можливість поставити проблемні запитання всім співробітникам НМЦ ПТО у Донецькій області та обговорити важливі теми профтехосвіти сьогодення.
 
 
      
 
        Дякуємо всім спікерам та керівникам ЗП(ПТ)О Донеччини всіх рівнів за активну участь та сприяння розвитку системи професійної освіти Донеччини!
ВСЕ БУДЕ ПТО! ВІРИМО В НАШУ ПЕРЕМОГУ ТА ДОПОМАГАЄМО ЗСУ! СЛАВА УКРАЇНІ!
 

        14 березня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено онлайн захід педагогічна майстерня «Кращі практики професійної підготовки кваліфікованих робітників в умовах релокації та змішаного навчання».

В заході взяли участь 58 педагогів професійної підготовки ЗП(ПТ)О машинобудівного, електротехнічного, гірничого профілів та професій зварювального виробництва.

Відкрила захід та привітала учасників модератор заходу Тетяна Солодун, методист НМЦ ПТО у Донецькій області.

Досвідом роботи з організації освітнього процесу в умовах релокації та змішаного навчання ділилися:

  • Надія Шаповалова, директорка Краматорського вищого професійного училища;
  • Викладачі професійно-теоретичної підготовки Краматорського вищого професійного училища Надія Буряк, Катерина Нестюркіна та Оксана Озерна;
  • Майстри виробничого навчання Краматорського вищого професійного училища Світлана Рибалко та Каріна Шелест;
  • Станіслав Стрельцов, педагог професійної підготовки ДПТНЗ «Краматорський центр ПТО»;
  • Дмитро Васильчук, викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання ДНЗ «Бахмутський центр ПТО»;
  • Ігор Резоглазов, майстер виробничого навчання Білозерського професійного гірничого ліцею.

Спікери розповідали про облаштування навчальних кабінетів та виробничих майстерень перевезеним обладнанням для проведення офлайн занять з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, поділилися напрацюваннями й здобутками. Виступи супроводжувалися презентаціями і відео. Учасники задавали запитання та навіть створили дискусійну панель.

Колег зацікавив виступ Ігора Резоглазова «Друге дихання у використанні програм PowerPoint і Paint при підготовці до уроків виробничого та теоретичного навчання». В учасників виникла пропозиція щодо проведення обласного тренінгу за цією темою.

Захід завершився словами подяки колег один одному за корисний досвід та побажаннями професійного вдосконалення за будь-яких умов, але краще в мирній, квітучій Україні!

Матеріали заходу:

  • Відео та презентації Краматорського вищого професійного училища:

-https://youtu.be/wO6JzK7PjAs

-https://youtu.be/0628CS6WQ6k

-https://youtube.com/watch?v=1RSlk-HgPTM&feature=shared

-https://youtu.be/7E68Lfe3-uc

https://docs.google.com/presentation/d/1Iq1rHhTC0Ds7kLNNv_BL_fEb7TaCYs7d/edit?usp=sharing&ouid=103922299763189064325&rtpof=true&sd=true

https://docs.google.com/presentation/d/11YlyH6pXb6Saqkajfac22ajvjfQJ-Mui/edit?usp=sharing&ouid=103922299763189064325&rtpof=true&sd=true

Слава Україні! Героям СЛАВА! Плекаємо ПЕРЕМОГУ!

 

        У сучасному світі, насиченому інформацією, комп’ютерними технологіями, гаджетами, кожен з нас є активним споживачем та виробником інформації. Знання про безпечне використання цифрових технологій та захисту в Інтернеті допомагає уникати шахрайства, кібербулінгу та інших онлайн-загроз.
       З метою профілактики безпеки в Інтернеті 27 лютого 2024 року НМЦ ПТО у Донецькій області проведено практичний вебінар. Модератор вебінару, методист Центру Ольга Пустовгарова привітала учасників заходу, та зупинилась на основних питаннях, пов’язаних з загрозами, які може нести Інтернет – це і кібербулінг, спам, кібершахрайство, фішинг тощо.
            Практичний психолог Маріупольського ПЛСПіТ Олена Гринчук представила роботу закладу щодо побудови безпечного освітнього простору: розповсюдження інформаційних буклетів та відеороликів, участь у конкурсі малюнків, обласному челенджі, проведення тематичних годин, створення веб-квестів тощо. Крім того колектив МПЛСПіТ пройшов курс «Цифрова безпека на персональному рівні» на освітній платформі «Прометеус».
 
 
            Викладач математики Білозерського ПГЛ Олена Суббота порадила колегам також курси «Інформаційна безпека у період кризи» на освітній платформі «Зрозуміло!». Курс є безкоштовним, містить відеолекції, матеріали до лекцій, тести і по закінченню надається Сертифікат (посилання на курси: https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF-047+Sept2023/course).
            Викладач інформатики Краматорського ВПУ Олена Тітаренко провела практичне заняття «Що таке фейк та як його розпізнати». Учасники вебінару ознайомились з видами фейків, дізнались про основні ознаки фальшивих новин. Також педагоги мали можливість попрацювати з фактчекінговими ресурсами, які дозволяють перевірити на правдивість інформацію, фото та відео. Безумовно, всі інструменти є корисними, однак, важливо пам'ятати, що найкращий інструмент для розпізнавання фейків - це ваше власне критичне мислення та здатність аналізувати інформацію об'єктивно.
            Посилання на презентацію «Що таке фейк іяк його розпізнати»: https://docs.google.com/presentation/d/18KGMaXa5eEIyBBwIz8TXoy8G7taVQbPe/edit?usp=sharing&ouid=110610477497100943661&rtpof=true&sd=true
 
            Останнім часом наш інфомедійний простір насичений жахливими подіями, негативними новинами, трагічними ситуаціями. Весь цей шокуючий контент викликає травму свідка та негативно впливає на психіку та емоційний стан людини. Практичний психолог Великоновосілківського ПЛ Наталія Орлова надала дієві поради щодо подолання стану психологічного виснаження, а також поділилась досвідом роботи колективу ВПЛ щодо зменшення впливу травмуючих новин на психіку учнів та колег.
            Посилання на презентацію «Травма свідка: як шокуючий контент впливає на нашу психіку": https://www.canva.com/design/DAF90eTy_8o/aXVx6jEM0LiCmVaXmQQnMA/view?utm_content=DAF90eTy_8o&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=edito
 
 
           Наприкінці заходу, з метою підведення підсумків з інфомедійної грамотності та безпеки методист Центру Ольга Пустовгарова провела інтерактивну онлайн гру «Інфомедійна безпека». В грі, що складалась з 20 запитань, взяли участь 31 учасник. Педагогі відповідали на запитання різного рівня складності, час роздуму обмежено від 10 до 30 секунд. Загальний аналіз гри показав що учасники надали 65 % правильних відповідей. Програма Kahoot! визначила автоматично переможців:
I місто - Стрельцов Станіслав, майстер виробничого навчання, ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти»;
II місто - Кузіна Катерина, викладач іноземної мови та зарубіжної літератури Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса;
III місто - Телицина Світлана, викладачка української мови та літератури ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище»;
IV місто - Бондарєв Владислав, майстер виробничого навчання, ДНЗ «Бахмутський ЦПТО»;
V місто - Шелест Каріна, майстер виробничого навчання Краматорського вищого професійного училища.
          Посилання на гру «Інфомедійна безпека»: https://create.kahoot.it/details/baa6bae3-7cf2-43c7-b048-0d0f478a4926
НМЦ ПТО у Донецькій області вітає переможців гри та бажає всім педагогічним працівникам мирного неба, творчого настрою, здійснення всіх мрій та задумів!
          Тримаємо освітянський фронт, будуємо безпечний інфомедійний простір, працюємо, навчаємо заради майбутнього України!
 
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області продовжує проведення регіональних онлайн тренінгів щодо впровадження та удосконалення інформаційно-цифрової компетентності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О Донеччини при проведенні онлайн уроків
 
        1 лютого 2024 року відбувся 8-й онлайн тренінг за темою: «Цифрові інструменти Google для освіти».
        Тренерами були методисти НМЦ ПТО у Донецькій області: Анна Опанасенко, Людмила Кравченко та Тетяна Солодун.
        На тренінгу були присутні педагогічні працівники з базовим та середнім рівнем володіння цифровими технологіями.
        Під час тренінгу педагоги вдосконалювали свої знання і навички з організації ефективної взаємодії між учасниками освітнього процесу за допомогою цифрових інструментів Google: обліковий запис Google; Google Диск; Google Клас в режимі студента; Google Keep як онлайн-зошит; Google Календар; розширення Google Chrome для освітньої діяльності.
 
      Посилання на презентацію "Розширення Google": https://jamboard.google.com/.../1Pl7.../edit...
 
 
        Спікери демонстрували роботу кожного додатку Google на екрані, долучали до роботи учасників тренінгу, відповідали на запитання.
При підведенні підсумків учасники тренінгу висловили вдячність організаторам за такий корисний досвід і сподівання на продовження зустрічей в такому форматі.
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області, в свою чергу, подякував педагогам за активність, зацікавленість та прагнення до професійного вдосконалення.
       
Навчаємось і вдосконалюємо свої цифрові навички! ПТО Донеччини бути! Все буде Україна! Плекаємо ПЕРЕМОГУ!
 

25 січня 2024 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області організував та провів регіональний онлайн семінар-практикум на тему: «Інтерактивні методи навчання: переваги та практичне використання в освітньому процесі» для педагогічних працівників ЗП(ПТ)О торгово-кулінарного напрямку.

      Мета заходу включала як теоретичний, так і практичний компоненти, спрямовані на розвиток навичок та знань педагогічних працівників у використанні інтерактивних методів в освітньому процесі.

         Анна ОПАНАСЕНКО, профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області створила можливість для обміну досвідом та взаємної підтримки між учасниками семінару, щоб підвищити ефективність використання інтерактивних методів. Методист наголосила на важливості передачі знань про різноманітні інтерактивні методи та пошуку інноваційних, творчих підходів до викладання.

         Детальний розгляд конкретних прикладів використання інтерактивних методів в навчанні та рекомендацій щодо успішної імплементації висвітлений спікерами семінару:

         Під час заходу педагогічні працівники поділились інструментами та знаннями, необхідними для успішного впровадження інтерактивних методів у власну педагогічну практику та запланували подальшу роботу методичної секції торгово-кулінарного напрямку.

          НЕ ЗУПИНЯЄМОСЬ! ПРОДОВЖУЄМО ПРАЦЮВАТИ НА КОРИСТЬ КРАЇНІ!

25 січня 2024 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області провів онлайн засідання обласної секції педагогічних працівників ЗП(ПТ)О за напрямком підготовки «Будівництво та архітектура». Тема засідання: «Сучасні підходи до організації освітнього процесу підготовки кваліфікованих робітників будівельної галузі».

Мета заходу – впровадження ефективних цифрових технологій на уроках професійної підготовки, як однієї із базових і ключових компетентностей сучасного педагога. До заходу долучилося 15 педагогічних працівників ЗП(ПТ)О області за напрямком підготовки.

Відкрила засідання профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ірина ФІЛЯЄВА, яка ознайомила присутніх з планом роботи методичної секції на поточний рік, звернула увагу на актуальність обміну інноваційним досвідом, який базується на творчому професійному підході педагога в організації роботи зі створення дидактичних, методичних матеріалів для проведення уроків професійної підготовки з використанням різних цифрових ресурсів.

Тетяна ДЕХТЯР, голова обласної методичної секції педагогічних працівників будівельних професій, методист, викладач спеціальних дисциплін Торецького професійного ліцею підвела підсумки роботи методичної секції за минулий календарний рік, проаналізувала участь педагогічних працівників в масових методичних заходах, внесла пропозиції до плану роботи, презентувала контент постійно діючого Методичного порталу з напрямку підготовки "Будівництво та архітектура" (https://nvg213.wixsite.com/my-site) та надала інформацію щодо його якісного наповнення.

Досвідом роботи з впровадження в освітній процес інноваційних технологій з підготовки кваліфікованих робітників будівельної галузі поділилися спікери заходу:

  1. Валентина ДОЦЕНКО, майстер виробничого навчання Лиманського професійно-технічного училища:

https://docs.google.com/presentation/d/16_RinyG2Xyj2sgnHSaZqNQBA8WRFhAKM/edit?usp=sharing&ouid=114876104589112196849&rtpof=true&sd=true

  1. Олена ГІНКУЛ, викладач спеціальних дисциплін ДНЗ "Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище":

https://docs.google.com/presentation/d/1x9Ypjw98hu0resVV2aHhjOPiO5EHjku4rBWCRKhEy7E/edit#slide=id.p

  1. Інна КРАСОВА, майстер виробничого навчання Білозерського професійного гірничого ліцею:

https://docs.google.com/presentation/d/1Wbm5UnTQ2WJKrj6BKobO3A44GlVxvhXh/edit?usp=sharing&ouid=100353105319426037802&rtpof=true&sd=true

  1. Олена ЧОРНА, директор, викладач спеціальних дисциплін Курахівського професійного ліцею:

https://docs.google.com/presentation/d/1xSvuBaAna9zI94OpIzz25qMX-UNuvaC6/edit?usp=sharing&ouid=101904339419336403220&rtpof=true&sd=true

Спікери розповіли про свої практичні напрацювання з використання цифрових ресурсів під час проведення уроків професійної підготовки у дистанційному форматі.

З практикою застосування сучасних освітніх сервісів під час проведення уроків виробничого навчання в умовах сьогодення, присутніх ознайомила та надала корисні поради їх використання, Любов БЕРЕЖНА, методист Лиманського професійно-технічного училища.

Під час засідання педагоги обговорили актуальні питання підготовки здобувачів освіти з ООП, які навчаються будівельним професіям в ЗП(ПТ)О області, та поділилися своїми напрацюваннями щодо групової і індивідуальної роботи з учнями, надали приклади створених матеріалів в форматі ігрових технологій за допомогою сучасних платформ та сервісів дистанційного навчання.

Захід пройшов насичено і цікаво, учасники узагальнили актуальні пропозиції з питань підготовки майбутніх кваліфікованих робітників в сучасних умовах, подякували спікерам за можливість підвищити свої цифрові та педагогічні компетентності.

Тримаймо освітній фронт! Слава Україні!

24 січня 2024 року в рамках методичної допомоги педагогічним колективам ЗП(ПТ)О області, Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області був проведено 7-й практичний онлайн тренінг на тему: «Інтерактивний робочий аркуш. Робота у застосунку "Wizer.me"». До навчання на платформі Google Meet долучилися 102 учасника.

Модератор заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області, Ірина ФІЛЯЄВА, відкрила тренінгове заняття, нагадала педагогам що Інтернет-сервіси та цифрові технології стали невід’ємною частиною повсякденного життя, вони необхідні для забезпечення комунікації, пошуку та обміну інформацією, допомагають розвинути цифрові навички у здобувачів освіти та підвищують цифрову компетентність педагога і є запорукою організації результативного, цікавого, сучасного освітнього процесу.

Любов БЕРЕЖНА, тренер, методист Лиманського професійно-технічного училища, надала загальну інформацію про онлайн-ресурси, де можна розміщувати навчальний контент, презентувала зразки особисто розроблених інтерактивних матеріалів у застосунку Wizer.me, розкрила цікаві ідеї використання означеного сервісу, провела майстер-клас з алгоритму створення робочого аркушу та інтерактивних завдань різних типів.

 

В рамках тренінгу педагоги мали змогу розібратися із інтерфейсом онлайн-ресурсу Wizer.me, основними кроками зі створення та наповнення означеного сервісу, механізмом упорядкування матеріалів для самостійного опрацювання здобувачами освіти конкретної теми уроку, створення інтерактивного середовища для організації спільної роботи здобувачів освіти над вирішенням поставлених завдань.

Педагогам, що не змогли приєднатися до заходу, чи не все зрозуміли, тренер підготувала презентацію:

https://www.canva.com/design/DAF0N4CPFKc/D7raJ4-iFK5xbBBDTS1TEA/edit?utm_content=DAF0N4CPFKc&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton 

Тренінгове заняття пройшло цікаво і продуктивно, присутні висловили подяку тренеру та організаторам за отримані нові знання, за підвищення та вдосконалення цифрових компетентностей з використання онлайн-сервісів на уроках.

Тримаймо освітній фронт! Працюємо на майбутнє України! Слава Україні!

17 січня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено 6-й практичний онлайн тренінг щодо впровадження та удосконалення інформаційно-цифрової компетентності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О області при проведенні уроків.

Тема тренінгу: «Особливості використання платформи «Classtime» на уроках». До зустрічі на платформі Google Meet долучилися 106 учасників.

Ірина ФІЛЯЄВА, методист НМЦ ПТО у Донецькій області, модератор заходу, привітала присутніх, розповіла про основні форми онлайн-комунікації, існуючі платформи і сервіси навчання для урізноманітнення освітнього процесу, наголосила, що сучасному педагогу у своїй професійній діяльності необхідно орієнтуватися на виклики сьогодення.

 

Тренер – Любов БЕРЕЖНА, методист Лиманського професійно-технічного училища, ознайомила присутніх та детально розібрала можливості платформи «Classtime», презентувала основні кроки зі створення, змістового наповнення власної колекції в означеному сервісі, розповіла про механізм упорядкування мультимедійних ресурсів для самостійного опрацювання здобувачами освіти конкретної теми уроку, провела практичний показ створення інтерактивного середовища при організації спільної роботи здобувачів освіти для вирішення поставлених завдань на уроці.

Веб-кімната платформи Google Meet обмежена щодо кількості учасників, тому для педагогів, що не змогли приєднатися до тренінгу або не все зрозуміли, тренер підготувала презентацію:

https://www.canva.com/design/DAF6Dtpzc7U/Mw9AQZpQiNLEkULAaBmVyw/edit?utm_content=DAF6Dtpzc7U&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

Навчання пройшло продуктивно і цікаво, учасники подякували організаторам і тренеру за пізнавальний досвід, за набуті нові знання і можливість підвищити свій професійний рівень з використання онлайн-сервісів на уроках, та прийшли до висновку, що платформа «Classtime» має багато переваг при організації навчання у дистанційному форматі, допомагає швидко оцінити рівень знань здобувачів освіти як під час уроку, так і на уроках контролю, це онлайн-ресурс який дозволяє вести аналітику навчального процесу і надає можливість педагогам використовувати готові та створювати власні інтерактивні завдання, сервіс об’єднує абсолютно всіх учасників освітнього процесу до активної участі на уроці у режимі реального часу де педагог відслідковує прогрес кожного здобувача освіти.

Тримаймо освітній фронт! Працюємо на майбутнє України! Слава Україні!

НА ДОНЕЧЧИНІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ НОВА БЕЗКОШТОВНА ТРЕНІНГОВА ПРОГРАМА ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗП(ПТ)О ОБЛАСТІ

              11 січня 2024 року НМЦ ПТО у Донецькій області організував 5-й практичний онлайн тренінг за темою «Майстерка. Дидактичні ігри на уроках: сервіс дидактичних ігор Lumio», який зібрав в онлайн просторі 112 учасників.

        На початку тренінгового заняття методист НМЦ ПТО у Донецькій області Людмила КРАВЧЕНКО підкреслила необхідність постійного самовдосконалення та саморозвитку педагогів, підвищення та вдосконалення цифрових педагогічних компетентностей і навичок, а також прагнення до творчості та урізноманітнення освітнього процесу заради покращення якості навчання здобувачів освіти.

            Спікер тренінгу – Людмила ГУСАК, викладач Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса, керівник школи перспективного педагогічного досвіду викладачів суспільних дисциплін ЗП(ПТ)О Донецької області, детально ознайомила присутніх педагогів з функціональними можливостями та принципом роботи сервісу Lumio – цифрового інструменту навчання, який перетворює уроки на активні спільні навчальні заняття, у яких беруть участь учні у своїх пристроях.

            Сервіс Lumio дозволяє викладачам зробити урок більш ефективним та залучити учнів до процесу навчання, при цьому абсолютно неважливо у якому форматі викладач проводить заняття. Сервіс однаково цікавий і при проведенні класичного уроку, й у форматі змішаного навчання, і навіть при організації асинхронних уроків.

             Під час тренінгу більшість учасників паралельно з тренером створювати свої дидактичні ігри.

Для педагогічних працівників, які не змогли взяти участь у тренінгу чи не встигли закінчити роботу, тренерка підготувала:

1. Презентацію: https://docs.google.com/presentation/d/1lAv_k0lL0jH_C7x3H-5gIpiTWfp1aG9Wd2cMvqu3gLQ/edit?usp=sharing

2. Відеоінструкцію зі створення тестів: https://youtu.be/1k0aph9abvg

3. Відеоінструкцію зі створення уроку: https://youtu.be/s3dtg_EaGKY  

4. Відеоінструкцію зі створення ігор: https://youtu.be/DH0m-KrjQ-0

        Тренінг пройшов продуктивно, корисно та цікаво. Як результат – нові знання, вміння, навички, які, безсумнівно, стануть у нагоді профтехоствітянам Донеччини.

        Щиро дякуємо тренерці за представлений досвід та за цікаве тренінгові заняття.

        Канікули (у здобувачів освіти) добігають кінця, проте НМЦ ПТО у Донецькій області має намір продовжувати проведення тренінгових занять для педагогічних працівників і під час другого семестру. Тому, попереду ще багато цікавого. Чекаємо всіх на наступний тренінг.

Працюємо кожен на своєму фронті! Віримо та всі разом наближаємо ПЕРЕМОГУ!

10 січня 2024 року відбувся 4-й регіональний практичний онлайн тренінг за темою «Чат GPT – потужний інструмент зі штучним інтелектом для полегшення роботи викладача».

           На початку заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Пустовгарова привітала учасників, звернула увагу на необхідність постійного підвищення та вдосконаленні цифрових компетентностей, а також анонсувала подальшу організацію та роботу тренінгів.

           Тренерка заходу Олена Тітаренко, досвідчена викладачка інформатики Краматорського вищого професійного училища ознайомила присутніх з загальними можливостями чатботів зі штучним інтелектом. Використання чатботів у роботі викладача вносить інновації в процес викладання і може бути корисним інструментом для полегшення ряду завдань, що звільнить час педагога для більш глибокого вивчення матеріалу та підготовки до занять.

           Окремо учасники розглянули роботу чату GPT та чату Claude. Після нескладної реєстрації та системних налаштувань чатів тренерка пояснила і навела приклади запитів для чатботу. В практичній частині тренінгу педагогі почали надавати чату завдання: створити тест, вікторину, написати есе, план уроку, розв’язати задачу тощо.

           Наприкінці тренінгу учасники дуже активно задавали тренеру питання, і одноголосно прийшли до висновку, що використання чату GPT відкриває багато можливостей для оптимізації роботи викладача. Проте людський фактор залишається ключовим у навчанні - технології лише доповнюють та покращують освітній процес. НМЦ ПТО у Донецькій області та учасники тренінгу висловили подяку Олені Тітаренко за ефективний, корисний, цікавий тренінг.

           Допомагаємо ЗСУ та віримо у нашу перемогу! Слава Україні!

Посилання на презентацію: https://docs.google.com/presentation/d/1Rf3kYmODrUaTe4Bd5cEoDIE0Ukbmu3ti/edit?usp=sharing&ouid=110610477497100943661&rtpof=true&sd=true

9 січня 2024 року відбувся 3-й практичний онлайн тренінг за темою «Робота з відеоредакотором Сlipchamp», який зібрав в онлайн просторі 128 учасників
 
       На початку заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Пустовгарова привітала учасників, звернула увагу на необхідність постійного підвищення та вдосконаленні цифрових педагогічних компетентностей і навичок, а також відповіла на запитання щодо подальшої організації та роботи регіональної тренінгової програми.
 
 
       Тренерка заходу Олена Тітаренко, досвідчена викладачка інформатики Краматорського вищого професійного училища ознайомила присутніх з загальними можливостями платформи Сlipchamp – безкоштовного онлайн редактора відео з професійними функціями. Окремо учасники розглянули роботу з шаблонами програми, ознайомились з бібліотекою платформи, попрацювали з записом екрану, камери, аудіофайлів, спробували синтез мовлення. Більш детально тренерка пояснила створення відеороликівПедагогі почали монтувати майбутній відеоролик: вставляли текстові надписи, звукові та відеофайли, зображення, презентації тощо. Цікавим виявився досвід використання різноманітних ефектів, переходів.
 
Відеозапис тренінгу: https://youtu.be/xOXwn073SLs
 
       Наприкінці тренінгу учасники дуже активно задавали тренерці питання, ділились власним досвідом роботи на платформі Сlipchamp і одноголосно прийшли до висновку, що платформа має багато можливостей і переваг для створення відеороликів. НМЦ ПТО у Донецькій області та учасники тренінгу подякували Олену Тітаренко за ефективний, корисний, цікавий тренінг.
       Працюємо на освітянському фронті, всі разом наближаємо Перемогу!
 

05 січня 2024 року в рамках методичної допомоги педколективам ЗП(ПТ)О Донецької області було проведено другий тренінг на тему: «Майстерка. Дидактичні ігри на уроках: Quizalize – сервіс для створення вікторин»

       Тренінгове заняття відкрила методист НМЦ ПТО у Донецькій області Людмила КРАВЧЕНКО, яка підкреслила необхідність постійного самовдосконалення та саморозвитку педагогів, навчання впродовж життя і прагнення до творчості та урізноманітнення освітнього процесу заради покращення якості навчання здобувачів освіти.

        Спікер тренінгу – Людмила ГУСАК, викладач Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса, керівник школи перспективного педагогічного досвіду викладачів суспільних дисциплін ЗП(ПТ)О Донецької області, детально ознайомила присутніх педагогів з функціональними можливостями та принципом роботи даного сервісу. Учасники тренінгу мали можливість паралельно з тренером створювати свої вікторини.

        Для педагогічних працівників, які не змогли взяти участь в тренінгу (адже веб-кімната розрахована на 100 учасників), або не все зрозуміли, чи не встигли закінчити роботу, тренерка підготувала:

  1. Презентацію: https://docs.google.com/presentation/d/1LMOGk99Wbw5yFFyGW2G-kIemTK4LEZ8b0lKZQZi7M3M/edit?usp=sharing 
  2. Відео інструкції (алгоритм роботи в даному сервісі): https://youtu.be/VvRCZJyVRdwhttps://youtu.be/g0SIgHHzHrw.

        Тренінг пройшов продуктивно, корисно та цікаво. Як результат – нові знання, вміння, навички та створені викладачами цікаві вікторини за своїми предметами або професіями.

        Як показує практика, тренінгові заняття актуальні і користуються попитом серед педагогічних працівників ЗП(ПТ)О, а тому, НМЦ ПТО у Донецькій області має намір продовжувати цю справу і закликає всіх творчих педагогів до співпраці.

Допомагаємо ЗСУ! Працюємо на майбутнє України! Віримо та всі разом наближаємо ПЕРЕМОГУ!

4-ДЕННИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОНЛАЙН МАРАФОН «НА КОРИСТЬ КРАЇНІ: ПРОФЕСІЙНА Й ВОЛОНТЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕДАГОГІВ ТА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЗП(ПТ)О В УМОВАХ ВІЙНИ»
       Своїм досвідом роботи з волонтерської діяльності 19, 20, 21, 22 грудня ділилися - 42 спікери, керівні та педагогічні працівники закладів та установ освіти з 14 областей України! Вони розповіли про власний внесок в справу наближення Перемоги, про свою особисту та колективну волонтерську діяльність за різними напрямками, яка відіграє важливу роль у національній обороні України.
       
Презентаційні матеріали 4-х днів Всеукраїнського марафону єднання:

1 день Всеукраїнського волонтерського марафону єдності від 19.12.2023 р.:

Відеозапи 1-го дня веінару: https://www.youtube.com/watch?v=zpdsBA5n1Xw

Презентації спікерів 1-го дня вебінару:

1. Савелій Одайський, директор Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки https://cutt.ly/jwSVcvbf
2. Оксана Яценко, директор Центрально-українського ВПУ ім. М. Федоровського (Кіровоградська обл.) https://cutt.ly/EwS5o4Z8
3. Ганна Макарова, заступник директора з НВхР ДНЗ «Бахмутський ЦПТО» (Донецька обл.) https://cutt.ly/XwSVvhFN
4. Вікторія Пріщенко, заступник директора з НВхР ЗП(ПТ)О «Богодухівський регіональний ЦПО» (Харківська обл.) https://cutt.ly/rwSVWyIn
5. Алла Пульбер, заступник директора з НВхР Сокирянського вищого професійного училища (Чернівецька обл.) https://cutt.ly/twDw3Ku4
6. Оксана Кудін, заступник директора з НВхР ДНЗ «Монастирищенський ПЛ» (Черкаська обл.) виступ https://cutt.ly/bwS5ugVa ролик https://cutt.ly/wwSVbVyy
7. Світлана Хрипкова, заступник директора з НВхР ДЗП(ПТ)О «Харківське ВПУ швейного виробництва та побуту» https://cutt.ly/4wS9hsGW
8. Микола Красуля, заступник директора з НВР ДПТНЗ «Криворізький навчально-виробничий центр» (Дніпропетровська обл.) https://cutt.ly/UwDeSeTC
9. Олена Продан, заступник директора з НВхР Чернівецького вищого комерційного училища ДТЕУ https://cutt.ly/ywSVn2vQ
10. Світлана Слюсаренко, заступник директора з НВР РЦ ПТО №1 м. Кременчука (Полтавська обл.) https://cutt.ly/8wS9iZSd
1. Ольга Чадюк, методист НМЦ ПТО в Луганській області https://cutt.ly/ZwDrTpdI
 
 

2 день Всеукраїнського волонтерського марафону єдності від 20.12.2023 р.:

Відеозапис 2-го дня вебінару: https://www.youtube.com/watch?v=mFvCp_1luEo

Презентації спікерів 2-го дня вебінару:

1. Тішакова Галина, викладач української мови та літератури Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П. Ф. Кривоноса (Донецька область): https://www.youtube.com/watch?v=z7odvpxnYMU

2. Пицишин Тетяна, викладач біології ВСП «Тернопільський фаховий коледж ТНТУ ім. І. Пулюя» (Тернопільська область): https://docs.google.com/.../1ahLNP3hH2smB0yq.../edit...

3. Король Любов, викладач суспільних дисциплін ДНЗ «Гущинецьке ВПУ» с. Гущинці (Вінницька область): https://drive.google.com/.../1EfNABJkk1OqcHYxBq6O.../view...
4. Бондаренко Тетяна, викладач фізики, Бєлінська Віра Анатоліївна, викладач спеціальних дисциплін ДНЗ «Гадяцьке вище професійне аграрне училище» (Полтавська область):
5. Крищук Олена, викладач Володимир-Волинського центру професійної освіти (Волинська область): https://drive.google.com/.../1R.../view...
6. Улізько Марина, викладач історії ДПТНЗ «Полтавське вище професійне училище ім. А.О.Чепіги» (Полтавська область): https://docs.google.com/.../1bKU4sYOgVO06JADUzyab.../edit...
7. Шатських Наталія, викладач спеціальних дисциплін ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» (Сумська область): https://docs.google.com/.../1c_yLqhXHYLj.../edit...
8. Шустова Віта, викладач спеціальних дисциплін Регіонального Центру Професійно-технічної освіти №1 міста Кременчук (Полтавська область): https://drive.google.com/.../1CYuX5crQ4INWu4eSgsq.../view...
9. Ройко Ольга, викладач фахових дисциплін, кандидат технічних наук ВСП «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» (Волинська область): https://drive.google.com/.../1pdwYNlDwZZR56EfIxL9.../view...
10. Бут Ганна, викладач гуманітарних дисциплін ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей» (Запорізька область)_ https://docs.google.com/.../1lw9A_a39So4gxVrf.../edit...
 

3 день Всеукраїнського волонтерського марафону єдності від 21.12.2023 р.:

Відеозапис 3-го дня вебінару: https://www.youtube.com/watch?v=4-6zA_xPEiI

Презентації спікерів 3-го дня вебінару:

1. Євеліна Царьова, директор ДНЗ "Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг" (Хмельницька область)
2. Світлана Садимака, заступник директора з ВР; Мирослава Маудза майстер виробничого навчання Професійно-технічного училища № 54 смт. Котельва (Полтавська область)
3. Наталя Федоренко, майстер в/н ДНЗ "Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну" (Миколаївська область)
4. Олена Срібна, старший майстер Луцького центру ПТО; Олена Панченко, завідувач НПЦ сучасних швейних технологій та дизайну Луцького центру ПТО (Волинська область)
5. Наталія Дребіт, завідувач НПЦ та викладач професійно-теоретичної підготовки ВПУ № 3 м. Чернівці (Чернівецька область)
6. Тетяна Попович, викладач спеціальних дисциплін Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса (Донецька область)
7. Ірина Колісниченко, майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу» (Чернівецька область)
8. Марина Луцюк, майстер виробничого навчання Оваднівського територіального відокремленого спеціалізованого відділення Володимир-Волинського центру професійної освіти (Волинська область)
9. Валентина Цигута, майстер виробничого навчання Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П. Ф. Кривоноса (Донецька область)
10. Ольга Губарь, майстер виробничого навчання ДНЗ "Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну" (Миколаївська область)
 

4 день Всеукраїнського волонтерського марафону єдності від 22.12.2023 р.:

Відеозапис 4-го дня вебінару: https://www.youtube.com/watch?v=UsROjY7Lj04

Презентації спікерів 4-го дня вебінару:
1. Іван Шуфлат, практичний психолог ДПТНЗ «Чернівецький професійний будівельний ліцей» (Чернівецька область).
Тема виступу: «Психологічний супровід військовослужбовців»: https://docs.google.com/presentation/d/1Afylc5kN9YdkAcb3jEdOGX3VSFxNPOzDC9EvyXxqMGs/edit?invite=CKTR7bsF 
2. Наталія Голубяк, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Чернівецькій області (Чернівецька область).
Тема виступу: «Організація роботи з внутрішньо переміщеними особами (ВПО) у ЗП(ПТ)О Чернівецької області»: https://drive.google.com/drive/folders/1D4VeQ0f12Qy2BgT-mQHWkjw69VhfPspa?usp=sharing_eil_se_dm&ts=6582a23e 
3. Тетяна Якимович, практичний психолог Олександрійського професійного аграрного ліцею (Кіровоградська область).
Тема виступу: «Волонтерство заради майбутнього»: https://read.bookcreator.com/library/-NlNZgg3MDUhytNBV9W9/book/yvVwNYB5QUyFmmb3nFEo4g/SAe3_xkVRVSErdGPCO8kDQ 
4. Лідія Собковська, в. о. заступника директора з НВхР ДНЗ "Барський професійний будівельний ліцей" (Вінницька область).
Тема виступу: «Волонтерські ініціативи колективу ДНЗ "Барський ПБЛ" в умовах війни як вагомий чинник патріотичного виховання сучасної молоді»: https://docs.google.com/presentation/d/1O1jIr-OmZGBQN0FfZddY8ZpaEfjbVds4/edit?usp=sharing&ouid=108282961104614093364&rtpof=true&sd=true 
5. Марія Васильчук, керівник гуртка юних журналістів ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище» (Волинська область).
Тема виступу: «Волонтерська діяльність ДПТНЗ «Луцьке ВПУ» під час повномасштабного вторгнення росії на територію України»: https://docs.google.com/presentation/d/12y-RowlSVcWPsxkIEEh1qKiqtu8juaIB/edit?usp=sharing&ouid=114298739574400149123&rtpof=true&sd=true 
6. Одарка Софійчук, практичний психолог Вище професійне училище №3 міста Чернівці, заклад ПТО (Чернівецька область).
Тема вступу: «Гуртожиток освітнього закладу в умовах воєнного стану – багатогранний осередок, прихисток та цифровий навчальний центр для ВПО»: https://drive.google.com/file/d/1Z37A2rP0G_Dnbtsre_P_naI99esP1QPG/view?usp=drive_web 
7. Марина Котельва, заступник директора з НВхР, КЗО «Першотравенський гірничій ліцей» Дніпропетровської обласної ради (Дніпропетровська область).
8. Галина Магалевич, голова методичної комісії класних керівників та вихователів Вищого професійного училища № 24 м. Заставна (Чернівецька область).
Тема виступу: «Волонтерська діяльність як важлива складова національно-патріотичного виховання молоді»: https://drive.google.com/file/d/1OkYskvWYizqdH7b4eTA4LDeT5_3-R58p/view?usp=sharing 
 
 
      Волонтерство українців стало прикладом солідарності та відданості своїй країні, стало доказом того, що український народ здатний на великі дії та завжди об’єднується в складні часи.
      А педагогічні працівники у своїй професійній та волонтерській діяльності тримають освітній фронт, підтримують ЗСУ, допомагають населенню в тилу, виховують національно-патріотичні цінності у здобувачів освіти та наближають Перемогу України!
      ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА! 🇺🇦
20 грудня 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено онлайн засідання педагогічної майстерні «Конструктор сучасного уроку» для викладачів природничо-математичних дисциплін ЗП(ПТ)О області
 
        Методист Центру, модератор зустрічі Ольга Пустовгарова привітала учасників та ознайомила з планом проведення заходу. Кожний сучасний викладач розуміє, що нецікаві уроки залишились в далекому минулому. Щоб урок був цікавим, ефективним потрібні нові технології, онлайн інструменти та платформи. А ще хочеться заощадити час для підготовки до уроків, що так важливо для діяльності викладачів.
Роботу педагогічної майстерні відкрила Віталіна Захарова, викладачка фізики ДНЗ «Білицький професійний ліцей». Педагог продемонструвала інтерактивні онлайн сервіси для проведення уроків: це створення цікавих вправ на платформі Learning Apps, роботу генератора ребусів на українській мові, роботу інтерактивної дошки Whiteboard, а також технологію створення асоціативних кущів, як одного з методів розвитку критичного мислення учнів.
 
 
       Викладачка біології ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» Світлана Карпенко представила учасникам засідання роботу освітньої платформи Magic School, яка працює на основі штучного інтелекту. Учасники побачили роботу генератора оцінки множинного вибору, інструментів зворотнього зв’язку, роботу платформи Tome AI – штучний інтелект для створення презентацій.
       З великою кількістю різноманітних інтернет-ресурсів, корисних при підготовки до уроків присутніх ознайомила Олена Тітаренко, викладачка інформатики Краматорського вищого професійного училища. Конвертер файлів, обробка аудіо, відеоредактор clipchamp, перетворення тексту на звук, створення презентацій на платформі Gamma, створення зображень з тексту чат DeepAI та чат lexica, творець зображень із Microsoft Bing – це не повний перелік онлайн ресурсів, які стануть в нагоді сучасному педагогу. Окрему увагу Олена Петрівна приділила можливостям чатів з штучним інтелектом, а саме чату ChatGPT, який створений для генерування людиноподібних відповідей на широкий спектр даних, що вводяться за допомогою алгоритмів. Цікавим виявився і маленький тренінг по малюванню на слайдах в Power Point.
Після напруженої, насиченої, довготривалої роботи з онлайн сервісами викладач фізики Слов’янського БРЦПО ім. П. Ф. Кривоноса Віталій Беспалий провів з присутніми веселу руханку. Учасники педагогічної майстерні активно долучились до інтелектуально-роважальної гри на платформі Kahoot!. Дуже швидко, відповідаючи на запитання про Україну та набираючи бали, викладачі вже планували проведення схожих змагань з учнями. Також Віталій Іванович порадив багато цікавих лайфхаків для релаксації на уроці.
        Програма педагогічної майстерні виявилась дуже насиченою, тому викладачі наприкінці заходу одноголосно висловили думку, що в наступному році, починаючи з січня обов’язково потрібно продовжити вивчати корисні Інтернет-ресурси на тренігах, де буде можливість більш детально ознайомитися і попрацювати з певною платформою. І звісно ж колеги обмінялись один з одним привітаннями з прийдешніми святами.
       
 
 
        Покликання на презентації спікерів онлайн педагогічної майстерні «Конструктор сучасного уроку»:
1. Тітаренко Олена Петрівна, викладач інформатики Краматорського вищого професійного училища:
- «Використання Інтернет-ресурсів при підготовці до уроків та заходів (використання штучного інтелекту)»:
- ВІКТОРИНА «Грай, вигравай – інтелект розвивай»:
2. Карпенко Світлана Анатоліївна, викладач біології ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище»:
- «Магія штучного інтелекту для допомоги викладачам – освітня платформа MagicSchool»:
3. Захарова Віталіна Віталіївна, викладач фізики ДНЗ «Білицький професійний ліцей»:
- «Використання інтерактивних онлайн-сервісів для проведення сучасного уроку»: https://docs.google.com/presentation/d/1BZa29ujDlnmwAMxi9E-mONIzFLXvHBC5/edit?usp=sharing&ouid=110610477497100943661&rtpof=true&sd=true 
 
ДОПОМАГАЄМО ЗСУ ТА ВІРИМО У НАШУ ПЕРЕМОГУ! СЛАВА УКРАЇНІ!
 
 

 
 
 
 

 

Відеозапис Всеукраїнського вебінару від 14.12.2023 року НМК ПТО у Кіровоградській області "Кращі практики використання цифрового інструментарію при організації підготовки кваліфікованих робітників в умовах змішаного навчання": 

https://www.youtube.com/watch?v=vz4VLq97Cms 

Протягом останнього тижня на Платформі «Світ професій» були розміщені нові навчальні матеріали:
• для професії «Кухар» додано тестові завдання «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Організація виробництва»;
• для професії «Кухар» додано майстер клас «Приготування млинчастого тіста та виробів з нього. Млинці Українські»;
• для професії «Кондитер» додано майстер клас «Приготування святкового різдвяного кексу "Штолен"»;
• для професії «Перукар (перукар-модельєр)» додано відеоуроки: «Часткове фарбування волосся – мелірування», «Піксі - покрокове виконання сучасної жіночої стрижки .Технологія виконання», «Чоловіча стрижка"Undercut". Сучасна чоловіча стрижка.Технологія виконання», відеовікторина «Догляд за собою має початися з серця»;
• для професії «Флорист» додано майстер клас «Різдвяний віночок з природніх матеріалів»;
• для професії «Виноградник» додано майстер клас «Обрізка молодих кущів,вкривання і зберігання пагонів»;
• для професії «Косметик» додано підручник «Косметологія»;
• для професії «Виробник художніх виробів з кераміки» додано навчальний посібник «Основи художньої кераміки»;
• для професії «Кравець» додано навчальний посібник «Технологія виготовлення жіночих блуз».
Ми дякуємо авторам за сучасні навчальні матеріали і запрошуємо викладачів до подальшої співпраці з Платформою «Світ професій».
Всі викладачі, які розмістили свої навчальні матеріали на Платформі "Світ професій", отримали Сертифікати.
Оновлення Платформи «Світ професій» продовжується.
Процедура додавання навчальних матеріалів на Платформу детально описана в розділі «Питання та відповіді» Платформи.

Матеріали обласного вебінару викладачів суспільно-економічних дисциплін, предметів «Фізична культура» та «Захист України» ЗП(ПТ)О

    Згідно з планом роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області 07 грудня 2023 року викладачі суспільно-економічних дисциплін, фізичної культури і захисту України ЗП(ПТ)О Донецької області взяли участь в обласному вебінарі, дискусійній панелі «Сучасний вчитель та сучасний урок. Яким він має бути».

      Онлайн зустріч даних методичних секцій мала на меті обговорення актуальних питань щодо якісного проведення уроків у дистанційному форматі.

    Модератором зустрічі була методист кабінету загальноосвітньої підготовки Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області Людмила Кравченко, яка під час свого виступу акцентувала увагу присутніх на важливості іміджу викладачів, адже образ педагога мусить надихати. Як би не був професійно підготовлений педагог, він просто зобов'язаний постійно вдосконалювати свої особистісні якості, створюючи, таким чином, власний імідж.

       Спікерами обласного вебінару були викладачі-предметники, які презентували колегам свій досвід та висвітлювали власне бачення того, яким має бути сучасний урок та як зацікавити учнів своїм предметом.

1. Ярослав Горбаль, викладач суспільних дисциплін Великоновосілківського професійного ліцею, «Інтерактивні технології в навчанні: інтеграція та ефективне використання в сучасному уроці» - https://drive.google.com/file/d/1sJNB-Xo9B5u_ipcQh36-gOlsa5tZa_mq/view?usp=sharing

2. Вікторія Бойко, викладач суспільних дисциплін Олександрівського професійного аграрного ліцею, «Навички вчителя ХХІ століття: які вони?» - https://drive.google.com/file/d/1iYalZYJSKPVx-gCsInxJIjA8o-8L_Vd_/view?usp=sharing

3. Ольга Курочка, викладач української мови та літератури, захисту України Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса, «Психологічні ресурси сучасного вчителя: як запобігти професійному вигорянню?» - https://docs.google.com/presentation/d/1RCBtaF0XMk-uEgi2ggyNs0aqwAd0eH6h/edit?usp=sharing&ouid=101817852815491324690&rtpof=true&sd=true

4. Людмила Гусак, викладач суспільних дисциплін Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса, керівник методичної секції викладачів суспільних дисциплін ЗП(ПТ)О Донецької області, «Стратегія професійного зростання сучасного викладача» -
https://docs.google.com/presentation/d/1nVRJNu25F5Evd8hCBj0LPuuEG8uCLLE77-pu_CvDBJQ/edit?usp=sharing

5. Євген Клейно, керівник фізичного виховання, викладач фізичної культури Торецького професійного ліцею, «Підготовка сучасних методичних розробок для дистанційного та змішаного навчання освітньої галузі «Фізична культура» -https://drive.google.com/file/d/18U4xwoAgTLBZy0jGEDKxsuDI1x3bGHch/view?usp=sharing

         Наприкінці заходу викладачі ознайомилися з орієнтовним планом масових методичних заходів, запланованих на 2024 рік та обговорювали почуту інформацію.

Тримаймо свій освітянський фронт! Працюймо на перемогу! Все буде Україна!

 

Матеріали Всеукраїнського вебінару «Бібліотека ЗП(ПТ)О онлайн: новий формат роботи в умовах дистанційного та змішаного навчання» від 05.12.2023 р.

         Модератор заходу, заступник директора Центру Ніна Бєлова, відмітила, що соціальні події останніх років кардинально змінили умови проходження освітнього процесу, в тому числі й роботу бібліотек. Наразі практично вся їх діяльність зорієнтована на розширення віртуального бібліотечного середовища.

         Під час зустрічі колеги обговорили актуальні питання, пов’язані з новим форматом роботи в умовах дистанційного та змішаного навчання. Своїми професійними знахідками й досягненнями поділилися бібліотекарі з Донецької, Вінницької, Херсонської, Волинської, Дніпропетровської, Чернігівської та Київської областей.

1. Павенко Наталя Вікторівна, бібліотекар Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса поділилася досвідом перетворення бібліотеки закладу освіти на інтегроване інформаційно-освітнє середовище. https://cutt.ly/jwPfwpWX

2. Довгейко Юлія Володимирівна, бібліотекар Лиманського професійного ліцею поділилася власним досвідом створення різноманітних цифрових інформаційних продуктів https://cutt.ly/gwPSuSNj

3. Пшеничка-Дрох Олена Олексіївна, бібліотекар КЗО «Першотравенський гірничий ліцей» ДОР» розкрила свої професійні секрети перетворення бібліотеки на осередок культурного розвитку та інформаційний центр ліцею https://cutt.ly/lwPSoXqZ

4. Макаревич Ірина Ігорівна, бібліотекар Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту познайомила колег з результатами дослідження читацьких звичок і вподобань підлітків та запросила колег до подальшої співпраці в цьому напрямку https://cutt.ly/qwPSapr1

5. Селедець Світлана Володимирівна, методист НМЦ ПТО у Волинській області окреслила основні напрямки роботи бібліотек закладів професійної освіти Волині в сучасних умовах та передала слово Надії Миколаївні Дятел, бібліотекарю ДНЗ «Ковельський центр професійно-технічної освіти», яка розповіла про інноваційні форми роботи під час проведення позакласних заходів https://cutt.ly/cwPSdkMJ

6. Науменко Світлана Федорівна, бібліотекар КЗ «Чернігівський центр професійно-технічної освіти» продовжила тему впровадження інноваційних форм масової роботи в бібліотеці https://cutt.ly/VwPSjwmO

7. Притоманов Сергій Олексійович, віцепрезидент Інституту професійних кваліфікацій познайомив присутніх з роботою установи та презентував сучасну онлайн платформу для потреб професійної освіти «Світ професій» https://cutt.ly/VwPSkDvh

        Підводячи підсумки вебінару, можна з впевненістю сказати, що завдяки зусиллям компетентних, спрямованих на системне підвищення власного професійного рівня працівників, бібліотеки ЗП(ПТ)О поступово перетворюється на інтегроване інформаційно-освітнє середовище, що являє собою комплекс інтерактивних програмних засобів, сучасних технологічних розробок та цифрових освітніх ресурсів.

 

           Засідання круглого столу 30.11.2023 р. складалося з трьох частин. Спочатку методист НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Васюхно представила викладачам урядову Стратегію розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» та Операційний план її реалізації на 2023-2025 роки, наголосила на основних напрямках програми та задачах філологів у процесі виконання Операційний плану. Також повідомила про моніторинг читацької грамотності учнів і надала декілька порад щодо його проведення та оформлення. Даний моніторинг буде проводитися через апробацію програми міжнародного оцінювання учнів (PISA).       

Матеріали круглого столу можна переглянути за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1u4CF5kyWdJlwLGRDEFqiX3jtvDOtKjwT?usp=sharing

 

 
 
22 листопада 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено обласний практичний вебінар «Адаптація першокурсників до системи професійної освіти в умовах дистанційного навчання. Педагогічний досвід».
 
        Захід об’єднав майже 80 педагогів різних напрямків підготовки кваліфікованих робітників, викладачів загальноосвітньої підготовки, психологів, соціальних педагогів, класних керівників ЗП(ПТ)О, які мають досвід роботи щодо адаптації першокурсників за майже два роки війни і три роки дистанційного навчання, а також готових поділитися своїм досвідом та отримати цікавий досвід від інших колег.
      
Всі фотоматеріали за покликанням: https://www.facebook.com/groups/nmcptodon/permalink/1284821598889140/?mibextid=uJjRxr
Презентаційні матеріали вебінару:
· Олена Школьнікова https://www.canva.com/.../Gf4INmK8UA4UCeBky9d-KQ/view...
· Станіслав Стрельцов https://docs.google.com/.../1IgaWUQ7lnRrAB9akkdoR.../edit...
· Катерина Нестюркіна, Карина Шелест https://docs.google.com/.../114UVxcFvz5lCIbw.../edit...
· Олександр Гаращенко https://docs.google.com/.../1dsnjw7JIRSUcs0C74vb6.../edit...
· Попович Тетяна, Галина Єрьоменко, Чуркіна Юлія https://drive.google.com/.../1MiiM5brUgx2BeJfjta0.../view...
НА ДОНЕЧЧИНІ ВІДБУВСЯ ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ З ПРЕДМЕТУ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО
 
        16 листопада 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено обласний семінар-практикум за темою: «Формування професійних компетентностей майбутнього кваліфікованого робітника на уроках з предмета «Матеріалознавство»».
        До заходу долучилися викладачі ЗП(ПТ)О з предмета матеріалознавство за напрямками: будівництво та архітектура, слюсарна справа, зварювальні роботи, автомобільний та залізничний транспорт, виробництво кераміки, педагогічних працівників з професій фотограф, живописець, які познайомилися з досвідом роботи колег з використання сучасних інноваційних технологій навчання дистанційної освіти для вдосконалення професійного, творчого потенціалу педагогічних працівників.
       
        Матеріали обласної панорами творчості:
- Презентація Макаричевої О. А.:
- Презентація Рипунова О. С.:
- Презентація Шевченко Л. П.:
- Презентація Бережної Л. В.:
 
            Тримаймо освітній фронт! Слава Україні!
 
 
 
    1 листопада 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено онлайн засідання педагогічної лабораторії з дослідження питань, пов’язаних з професійною спрямованістю природничих та математичних предметів.
        
Посилання на презентаційні матеріали доповідачів:
1. Мовчан Тетяна Вікторівна, викладач біології Краматорського вищого професійного училища, «Професійне спрямування на уроках біології і екології як складова розвитку ключових компетентностей»
2. Тітаренко Олена Петрівна, викладач інформатики Краматорського вищого професійного училища, «Професійне спрямування на уроках інформатики»
3. Горіна Ольга Володимирівна, викладач математики ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище», «Професійне спрямування на уроках математики»
4. Орчелота Ірина Миколаївна, викладач фізики ДНЗ«Костянтинівське вище професійне училище», «Методика викладання фізики з елементами професійного спрямування»
5. Гардаш Марина Володимирівна, викладач біології Краматорського вищого професійного училища, «Природознавчі предмети як підґрунтя для опанування майбутньої професії»
Колектив НМЦ ПТО у Донецькій області висловлює слова щирої вдячності всім спікерам онлайн засідання за вашу активність, насичені й цікаві доповіді та корисний матеріал.
ВІРИМО У НАШУ ПЕРЕМОГУ! СЛАВ АЗСУ! СЛАВА УКРАЇНІ!
 
 
 
РЕЗУЛЬТАТИ ТИЖНЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ В ЗП(ПТ)О ДОНЕЧЧИНИ
 
Фотоматеріали флешмобу за посиланням: https://www.facebook.com/groups/nmcptodon/permalink/1276434603061173/?mibextid=uJjRxr
  
Всі, хто має бажання, можуть переглянути відео за посиланнями:
 
1. Краматорське ВПУ:
2. ДНЗ «Краматорське ВПТКУ»:
3. ДПТНЗ "Краматорський центр ПТО»:
4. Селидівський професійний ліцей:
5. ДНЗ «Бахмутський центр ПТО»:
6. Білозерський ПГЛ:
7. Маріупольський ПЛСПіТ:
8. Слов’янський БРЦПО:
9. Торецький ПЛ:
10. ДНЗ «Краматорське ВПМУ»:
11. Слов’янський ПАЛ:
12. Олександрівський ПАЛ:
13. Курахівський ПЛ:
14. Лиманське ПТУ:
Колектив НМЦ ПТО у Донецькій області висловлює всім учасникам флешмобу слова щирої вдячності за вашу активність, щиру патріотичну позицію, ваші цікаві, насичені, творчі й яскраві презентаційні матеріали та сприяння розвитку державної мови в Україні!
 
 
Переглядів : 12
 
 
 
 

26 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ ВІДБУВСЯ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОВОРКІНГ "АКТУАЛЬНІ КЛАСТЕРИ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО СУПРОВОДУЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ"

 

        Організатор: ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО НАПН УКРАЇНИ, ВІДДІЛ НАУКОВОГО ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО СУПРОВОДУ ОСВІТИ.
Відеозапис заходу: https://www.youtube.com/watch?v=i3R2zpzTZdo
 
 
ПРЕЗЕНТАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДВОДЕННОГО ВЕБІНАРУ FASHION-ПАНОРАМИ «УКРАЇНСЬКА ВИШИВКА - ЕТНІЧНИЙ БРЕНД, ПЕРЕВІРЕНИЙ ІСТОРІЄЮ», проведеного 25-26 жовтня 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області!
 
          Захід відбувся в рамках Європейського року професійних навичок.
Інформаційний партнер проєкту: Громадська спілка "Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України Fashion Globus Ukraine".
        Модератори заходу: методист кабінету професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області Анна Опанасенко і методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області Людмила Кравченко.
Відкрив вебінар і привітав учасників директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області Едуард Гончаров.
         З вітальними словами до учасників також звернулася Голда Виноградська, український дизайнер, голова національного галузевого партнерства у легкій промисловості моди Fashion Globus Ukraine.
      Спікерами Всеукраїнського вебінару були педагоги-профтехосвітяни, представники 9-ти областей України: Вінницької, Донецької, Івано-Франківської, Житомирської, Київської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської та Херсонської, які презентувати свій досвід з виготовлення вишиванок, поділилися власними здобутками щодо історичних аспектів та регіональних особливостей української вишивки.
         ПРЕЗЕНТАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ СПІКЕРІВ ВЕБІНАРУ:
1. Світлана Лучин, методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти в Івано-Франківській області. Тема доповіді: «Модернізовані мотиви старовинної вишиванки» – https://docs.google.com/.../1Yh4k5jGH6MuwptEKZ7Gj.../edit...
2. Лілія Пітух, викладач професійно-теоретичної підготовки і технологій, голова методичної комісії класних керівників ВПУ № 13 м. Івано-Франківська. Тема доповіді: «Вишивка як складова національно-патріотичного виховання учнівської молоді закладу професійної (професійно-технічної) освіти» – https://docs.google.com/.../1X8wuA3I87j1p7sdJw.../edit...
3. Ніна Коваль, майстер виробничого навчання Решетилівського художнього професійного ліцею (Полтавська область). Тема доповіді: «Решитилівський художній професійний ліцей – поєднання традицій та сучасності при підготовці фахівців народних ремесел» –https://docs.google.com/.../1yosjOuMUB_fYR.../edit...
4. Олена Писаренко, завідувачка Навчально-практичним центром технологій та дизайну, викладач Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну (Київська область). «Вишивка як український бренд: від історії до сучасності в роботах здобувачів освіти Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну» – https://drive.google.com/.../1AtwvwPUXKj0aOVPtJDEI7k.../view. Посилання на відеопроєкт створення колекції сучасного жіночого одягу «Дорога додому»: https://www.youtube.com/watch?v=6iDS6jRWgcg&t=337s
5. Вікторія Базиченко, викладач української, англійської мови та літератури ДНЗ «Вище професійне училище № 2 м. Херсона». «Вишив анка – символ нескореності українців та краса, що захищає ідентичність» – https://docs.google.com/.../1sdUvPuJOuthhtBX8sI3F.../edit...
6. Тетяна Попович, викладач спеціальних дисциплін Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П. Ф. Кривоноса (Донецька область). «Вишиванка – український етнічний амбасадор» – https://drive.google.com/.../1X5DzOe0tPHAzRd48xuT5qc.../view
7. Оксана Качановська, майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Березнівське вище професійне училище» (Рівненська область). «Автоматизоване обладнання – крок в майбутнє вишивального мистецтва» – https://drive.google.com/.../1yozJKcLVOgj62erbhGGUG6.../view
8. Марина Горобець, викладачка історії ДНЗ «ПТУ 14 м. Нова Каховка», завідувачка регіонального центру військово-патріотичного виховання (Херсонська область). «Історія однієї вишиванки» –https://drive.google.com/.../14b2BE6mhbGvJO5hRxrNj3M.../view
9. Ольга Білоус, викладач української мови та літератури ДНЗ «Барський професійний будівельний ліцей» (Вінницька область). «Символіка та сакральне значення вишивки в українській культурі» –https://docs.google.com/.../1Lzalo0a5gQcJMSaaQxk4.../edit...
10. Ілона Лисюк, керівник гуртка Головинського вищого професійного училища нерудних технологій (Житомирська область). «Полісся моє вишиване» – https://docs.google.com/.../1mEPB_A-E.../edit...
11. Людмила Гусак, викладач суспільних дисциплін Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П. Ф. Кривоноса (Донецька область). «Досліджуємо вишиванку: спектр ідей, інтернет-ресурсів, інтерактивних вправ» –https://view.genial.ly/.../presentation-doslidzhuyemo...
12. Олена Луценко,майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Богуславське ВПУ сфери послуг» (Київська область). «Сокальська вишивка – від витоків до сучасності» –https://docs.google.com/.../1xZ6ue5NCZ0yni2lOE6gs.../edit...Відео – https://drive.google.com/.../1Q-ocdzaRNzqoRCHg.../view...
13. Людмила Кизяк, майстер виробничого навчання ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» (Житомирська область). «Відтворення узорів Олени Пчілки у вишивці на полотні» –https://drive.google.com/.../1K_MAEiWb5brDZfZd.../view
14. Олена Гнатюк, керівник гуртка-студії технічної творчості та декоративно-прикладного мистецтва «Майстерня творчості», ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» (Вінницька область). «Машинна вишивка як елемент українського строю» – https://drive.google.com/.../1tRqsmNO9kTMI91jqHx0zhT.../view
15. Надія Іваннікова, майстер виробничого навчання ДНЗ «Кременецький професійний ліцей» (Тернопільська область). «Вишиванка – броня для воїна» –https://docs.google.com/.../1dDbSSQhNrh7q3TldZpYN.../edit...
       
          ВІДЕОЗАПИС ВЕБІНАРУ:
1. Відео Першого дня дводенного Всеукраїнського вебінару Fashion-панорами «Українська вишивка–етнічний бренд, перевірений історією» від 25.10.2023 р.:
2. Відео другого дня дводенного Всеукраїнського вебінару Fashion-панорами «Українська вишивка–етнічний бренд, перевірений історією» від 26.10.2023 р.:
 
         Колектив Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області висловлює щиру вдячність всім спікерам Всеукраїнського вебінару за презентацію вашого історично-професійного досвіду та кожному учаснику за увагу та активність! Бажаємо всім вам міцного здоров’я, витримки та віри у беззаперечну перемогу нашої країни над російським агресором. Тримаймо свій освітянський фронт…

Матеріали обласної школи перспективного педагогічного досвіду «Організація дистанційної роботи викладача» від 27.09.2023 р.

Посилання на відеопрезентацію другого онлайн заняття ШППД: https://www.youtube.com/watch?v=bT6pwLRTmmw

Матеріали засідання обласної методичної секції викладачів суспільно-економічних дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) освіти від 20.09.2023 р.:

1. Людмила Кравченко, методист НМЦ ПТО у Донецькій області, інструктивно-методичних рекомендацій щодо викладання предметів громадянської та історичної освітньої галузі у 2023/2024 навчальному році. Посилання на презентацію: https://docs.google.com/presentation/d/1uzTTNwiGFCfBgF63xYVGMrCj0wv2KxAn/edit#slide=id.p15

       Практичні поради щодо урізноманітнення форм і методів роботи при дистанційному навчанні та шляхів розповсюдження власного педагогічного досвіду надавали колегам досвідчені викладачі суспільних дисциплін.

2. Вікторія Бойко, викладач Олександрівського професійного аграрного ліцею, «Уроки історії в умовах дистанційного навчання: прості сервіси на кожен день»: 

https://drive.google.com/file/d/1wHUMA6XXdq_vKMmnQwzwggDeag8X_Y8t/view

3. Людмила Гусак, викладач Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса, керівник методичної секції викладачів суспільних дисциплін ЗП(ПТ)О Донецької області, «ТОП-8 онлайн платформ для публікації уроків, методичних розробок»: https://view.genial.ly/6311f1ac324b7d00103b5c0d/guide-metodichnij-navigator  

МАТЕРІАЛИ ОНЛАЙН ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНИХ МЕТОДИЧНИХ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗП(ПТ)О ОБЛАСТІ ЗА НАПРЯМКАМИ ПІДГОТОВКИ: «АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ», «ЗАЛІЗНИЧНИЙ ТРАНСПОРТ», «ВИРОБНИЦТВО КЕРАМІКИ», «ЖИВОПИСЕЦЬ» ВІД 20.09.2023 Р.:

https://docs.google.com/presentation/d/1BguhONeuEf5aMcXgyb8cDcHFf6JSlON4/edit?usp=sharing&ouid=112418656333750927555&rtpof=true&sd=true 

Матеріали онлайн засідання обласних методичних секцій викладачів математики та інформатики ЗП(ПТ)О Донецької області від 19.09.2023 р.:

3. Презентація методичної секції викладачів математик та інформатики (інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання загальноосвітніх предметів у 2023/2024 навчальному році: 

Матеріали онлайн засідання обласної методичної секції педагогічних працівників ЗП(ПТ)О торгово-кулінарного напрямку та напрямку підготовки «Технічні працівники» від 15.09.2023 р.:

https://docs.google.com/presentation/d/1mKMEFt2oLOesWkmnE5nJv0My1-LCj5Ri_87arNpjb08/edit?usp=sharing

Матеріали спікерів ознайомчої зустрічі від 30.08.2023 р. проєкту "Розвиток трудового потенціалу для України”, що реалізує ГО "Міжнародна фундація розвитку" за сприяння Проєкту USAID "Економічна підтримка України":

Матеріали проєкту "Розвиток трудового потенціалу для України".rar

Підготовка до 2023/2024 навчального року: Постанова КМ України про початок н. р., лист МОН України про підготовку закладів освіти до н. р. + конспекти перших уроків за посиланням:

https://educationpakhomova.blogspot.com/2023/08/2023-24.html?m=1&fbclid=IwAR3yWO_VWIV_-cIpFXobJA1l4qkbrhb8YX6pkg5urzq8atGeZrvxLAfdNf4

      У новому 2023/2024 навчальному році пріоритетними залишаються питання створення безпечного освітнього середовища у закладі (укриття, запасні виходи), здійснення заходів щодо мінної безпеки (інформування учнів, спільні заходи із залученням ДСНС), забезпечення комфортних умов для учасників освітнього процесу й поліпшення якості освітньої діяльності закладів освіти.
        Державна служба якості освіти України рекомендує засновникам і керівникам шкіл під час підготовки до нового навчального року використовувати:
1. «Абетка для директора» http://surl.li/adrdh
2. «Безпечне освітнє середовище: нові виміри безпеки http://surl.li/jloju
3. Лист Міністерства освіти і науки України від 17.05.2023 року № 1/6990-23 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 навчального року» http://surl.li/hrxbh
4. Лист державної служби України з надзвичайних ситуацій №03-1870/162-2 «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти» http://surl.li/clupk
5. Наказ Міністерства освіти і науки України від 15.08.2016 № 974 «Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України» http://surl.li/afpmz
6. Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти» http://surl.li/anxud
7. Наказ Міністерства освіти і науки України від 24.02.2023 № 201 «Про затвердження Змін до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти» http://surl.li/jlpcm
8. Наказ Міністерства освіти і науки України від 29.04.2020 № 574 «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій» http://surl.li/qwsj
9. Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.07.2004 № 601 «Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів» http://surl.li/bfneq
10. Наказ Міністерства освіти і науки України від 07.02.2020 № 143 «Про затвердження типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи» http://surl.li/flkxy
11. Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 №2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» зі змінами http://surl.li/vskk
12. Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» зі змінами http://surl.li/aohct

Фінальна конференція Програми EU4Skills «Кращі навички для розвитку України». Будемо підбивати підсумки проєкту за 4 роки

1. Відкриття та дискусійна панель «Кваліфікована конкурентноспроможна робоча сила в Україні: потреби та перспективи».
Лінк на трансляцію: bit.ly/42Yq5mr
 
2. Дискусійні панелі: «Як змінилася система професійної освіти на регіональному рівні?» та «Діджиталізація та її роль у розвитку професійної освіти».
Лінк на трансляцію: bit.ly/3r6ikh2
 
3. Дискусійні панелі: «Співпраця системи професійної освіти та ринку праці» та «Забезпечення якості підготовки у системі професійної освіти».
Лінк на трансляцію: bit.ly/3CNLl3R

Матеріали обласної підсумкової методичної онлайн наради профтехосвітян Донеччини від 23.06.2023 р.:

 

1. Посилання на презентацію виступу Гончарова Е. В.:

https://docs.google.com/presentation/d/1-9LOBhdox5_2-YyHE6juzytlEbMknUKI/edit?usp=sharing&ouid=102278317100492026549&rtpof=true&sd=true

2. Посилання на презентацію виступу Опанасенко А. С.:

https://docs.google.com/presentation/d/1keP_YM6tvRR-mn21awQ-k1oLxt5dT1hV/edit?usp=sharing&ouid=102278317100492026549&rtpof=true&sd=true

3. Посилання на презентацію виступу Пустовгарової О. В.: https://docs.google.com/presentation/d/1LSi_twrHNVlQoOYiWY3v3vy7kRShWTjE/edit?usp=sharing&ouid=110610477497100943661&rtpof=true&sd=true

4. Посилання на презентацію виступу Філяєвої І. М.:

https://docs.google.com/presentation/d/1T0caABQeT7-9WXP5myB5B6jGkQ-jg_Mn/edit?usp=sharing&ouid=112418656333750927555&rtpof=true&sd=true

         30 травня 2023 року відбулося засідання журі обласного конкурсу на кращий профорієнтаційний відеоролик «Моя професія – тракторист» серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О Донецької області з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», який був організований НМЦ ПТО у Донецькій області.

         В конкурсі, взяли участь 6 ЗП(ПТ)О області з 8, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». На розгляд журі було надано 7 робіт із наступних закладів освіти:

  • Великоновосілківський професійний ліцей - 1 робота;
  • Волноваське професійно- технічне училище - 1 робота (група здобувачів освіти);
  • ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей» - 2 роботи;
  • Олександрівський професійний аграрний ліцей - 1 робота;
  • Сіверський професійний ліцей - 1 робота;
  • Селидівський професійний ліцей - 1 робота.

         Журі у складі: Ніни Бєлової, голова журі, в. о. заступника директора НМЦ ПТО у Донецькій області; методистів кабінету професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяни Долініної, Ірини Філяєвої, Тетяни Солодун; заступника директора Олександрівського професійного аграрного ліцею Інни Шевченко; Ольги Антюхової, методиста Великоновосілківського професійного ліцею обговорили надані на конкурс роботи та визначилися з переможцями.

Відповідно Наказу НМЦ ПТО у Донецькі йобласті від 31.05.2023 р. № 35:

І місце – Андрій Круть, здобувач освіти Великоновосілківського професійного ліцею. Конкурсна робота: https://youtu.be/x4XqkNmA4i0 

ІІ місце – Аліна Мещерякова, здобувачка освіти ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей». Конкурсна робота: https://youtu.be/RU_0EiMZiWM

ІІ місце – Данило Риков, здобувач освіти ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей». Конкурсна робота: https://youtu.be/AYso2VLuZLY

ІІІ місце – Владислав Андраш, Владислав Цис, Артур Панченко, група здобувачів освіти Волноваського професійно-технічного училища. Конкурсна робота: https://youtu.be/8UnKDySjl_c

ІІІ місце – Євгенія Ведющенко, здобувачка освіти Олександрівського професійного аграрного ліцею. Конкурсна робота: https://youtu.be/vK6sXMDeaJw

         Журі одноголосно прийняло рішення висловити подяку за участь у конкурсі:

  • Максиму Орлу, здобувачу освіти Сіверського професійного ліцею;
  • Данилу Голубєву, здобувачу освіти Селидівського професійного ліцею

         Вітаємо переможців та всіх учасників за активну участь у конкурсі і бажаємо подальших успіхів у здобутті обраної професії!

24 травня 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області у рамках Тижня професійної освіти України проведено відкритий обласний онлайн-фестиваль «Донеччина – історична спадщина кулінарії».

          Проведений захід – це творча інтеграція загальноосвітньої та професійної підготовки у ЗП(ПТ)О області. Серед спікерів – викладачка суспільних дисциплін, викладачі спеціальних дисциплін кулінарного профілю, майстри виробничого навчання, а також роботодавці – приватні підприємці міста Костянтинівка. Модераторами заходу виступили Анна Опанасенко – методист кабінету професійної підготовки та Людмила Кравченко – методист кабінету загальноосвітньої підготовки.

          Матеріали фестивалю:

  1. Презентація Яни Качиної, викладача суспільних дисциплін Родинського професійного ліцею, «Дослідження історії національного костюму калашниці»:

https://docs.google.com/presentation/d/1gltstogPE8NSPPR65QVzOJ159aVrn8-N/edit?usp=sharing&ouid=101817852815491324690&rtpof=true&sd=true

  1. Презентація Ольги Новікової, викладача спеціальних дисциплін та Олени Торської, майстра виробничого навчання Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П. Ф. Кривоноса, «Культурно-історична спадщина Донеччини»:

https://docs.google.com/presentation/d/1P10rhuc_3S_GgY0uH0j3GGgu3keXkzTT/edit?usp=sharing&ouid=101817852815491324690&rtpof=true&sd=true

  1. Презентація Олександри Бричак, майстра виробничого навчання, викладача спеціальних дисциплін ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти», «Історична кулінарна спадщина Донецького краю»:

https://docs.google.com/presentation/d/1UKGOnW6KLOVd9SQ7-N9lA_m60pyN1Y5_/edit?usp=sharing&ouid=101817852815491324690&rtpof=true&sd=true

  1. Презентація Світлани Карпенко, викладача спеціальних дисциплін ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище», «Гастрономічна історія маленького міста. Продукти виробництва Костянтинівського хлібокомбінату»:

https://sway.office.com/xyADLbUXgLoHtCGe#:~:text=https%3A//sway.office.com/xyADLbUXgLoHtCGe%3Fref%3DLink

  1. Презентація Людмили Ушкварок, викладача спеціальних дисциплін ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище», «Гастрономічна історія маленького міста. Виробництво молочних продуктів. Костянтинівський молокозавод (ЕТАЛОН+), приватне підприємство «Мадеса» та приватне підприємство «НАК»:

https://docs.google.com/presentation/d/1kxQT6xzn_ytWYBH8rnRoZ8htP5uga9dO/edit?usp=sharing&ouid=101817852815491324690&rtpof=true&sd=true

  1. Презентація Олексія Тіхонова, майстра виробничого навчання, викладача спеціальних дисциплін, методиста ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище», «Гастрономічна історія маленького міста. Історична довідка про виробництво Дружківської кондитерської фабрики. Сучасна історія розвитку гастрономічного виробництва міста Костянтинівка»:

https://docs.google.com/presentation/d/16f-8j6q2pWy94QJILucAIsB5KFH7ExD6/edit?usp=sharing&ouid=101817852815491324690&rtpof=true&sd=true

  1. Презентація Аліни Ізмайлової, керівника ТОВ «Мета-Продукт» та ТОВ «МЕТА-ХЛІБ», «Гастрономічна історія маленького міста. Сучасне виробництво хлібобулочних та кондитерських виробів ТОВ «МЕТА-ХЛІБ». Ресторанний бізнес ТОВ «Мета-Продукт» під час воєнного стану»:

https://docs.google.com/presentation/d/1lm7jzPkmnNhgqxdFtr5sWfpCNiGFBbZe/edit?usp=sharing&ouid=101817852815491324690&rtpof=true&sd=true

  1. Презентація Альони Кочубей, приватного підприємця, керівника ФОП «КОЧУБЕЙ А. О.», «Гастрономічна історія маленького міста. Історія гастрономічного перевороту під час воєнного стану з кафе у виробництво кулінарних та кондитерських виробів у місті Костянтинівка»

https://docs.google.com/presentation/d/1C7qCpOyyAMum9ddPI0olaQK_NolunJgH/edit?usp=sharing&ouid=101817852815491324690&rtpof=true&sd=true

Працюємо кожен на своєму місці, наближаємо ПЕРЕМОГУ! Все буде УКРАЇНА!

26 травня 2023 року, з нагоди Дня зварника в рамках Тижня професійної освіти України Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено обласний вебінар за темою: «Підготовка майбутніх зварників Донеччини в умовах воєнного стану».
        День зварника – професійне свято, яке відзначається в останню п’ятницю травня. Професія зварника важлива і потрібна на кожному виробництві, у різних галузях промисловості. Від професіоналізму зварника залежить міцність, довговічність та безпека експлуатації найскладніших конструкцій, механізмів, будівель та споруд, і тому, дуже важливою складовою є якісна підготовка кваліфікованого робітника за напрямком в ЗП(ПТ)О, особливо, в умовах сьогодення, знаючи, що після Перемоги, професіоналам відбудовувати країну!
У заході взяли участь педагогічні працівники напрямку підготовки «Зварювальні роботи» 11 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донеччини.
        Ірина ФІЛЯЄВА, методист НМЦ ПТО у Донецькій області, модератор заходу, привітала присутніх з професійним святом, ознайомила з програмою обласного вебінару, зазначила, що основне, важливе завдання, сучасної професійної освіти – підготовка кваліфікованого фахівця, озброєного необхідними компетентностями, що забезпечують його здатність швидко реагувати на запити часу, взаємодіяти з інформаційними технологіями, творчо та професійно розвиватися.
Посилання на презентацію:
        Під час проведення вебінару учасники обговорювали актуальні питання підготовки майбутніх зварників в умовах воєнного стану, формування їх професійних компетенцій шляхом впровадження новітніх технологій на уроках професійної підготовки при дистанційному та змішаному навчанні.
Спікерами заходу були досвідчені педагоги ЗП(ПТ)О області:
- Володимир Доленко, майстер виробничого навчання, ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти», «Підготовка висококваліфікованих електрогазозварників в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти в умовах сьогодення»;
- Лариса Ткаченко, викладач спеціальних дисциплін, Авдіївського професійно-технічного училища, «Підготовка кваліфікованих робітників з професії «Електрогазозварник» в умовах воєнного стану»;
- Володимир Легануш, викладач спеціальних дисциплін, ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище», «Професійно - теоретична підготовка майбутніх зварників в сучасних умовах»;
- Ніна Науменко, викладач спеціальних дисциплін Селидівського професійного ліцею, «Компетентністний підхід до підготовки кваліфікованих зварників в ЗП(ПТ)О в умовах воєнного стану»;
- Дмитро Токар, майстер виробничого навчання, ДНЗ «Слов`янський професійний аграрний ліцей», провів інтелектуальну гру: «Вікторина для педагогічних працівників напрямку підготовки «Зварювальні роботи».
         Підводячи підсумки заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області, Ірина ФІЛЯЄВА, зазначила, що якісна підготовка кваліфікованого зварника вимагає особливого підходу від педагогів до вибору форм, методів навчання з максимальним використанням цифрових інноваційних технологій, вивчення передового педагогічного досвіду колег, постійного саморозвитку і самоосвіти, прагнення до творчого і професійного зростання.
         Захід пройшов насичено та цікаво, учасники подякували організаторам і спікерам за пізнавальний досвід, за набуті нові знання і можливість підвищити свої педагогічні компетентності з цифрових технологій навчання.
         Матеріали обласного вебінару:
- Презентація Доленко В. В.:
- Презентація Ткаченко Л. Ф.:
- Презентація Легануша В. І.:
Презентація Науменко Н. П.:
- Презентація Токар Д. Л.:
Тримаймо освітній фронт! Слава Україні!
       23 травня 2023 року, Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області в рамках Тижня професійної освіти України, проведено відкриту обласну практичну онлайн конференцію «Сучасні виклики для професійної освіти Донеччини: переосмислення».
      Матеріали конференції:
1. Презентація Ніни Бєлової, в. о. заступника директора НМЦ ПТО у Донецькій області, «Збереження максимального виховного впливу на здобувачів освіти в умовах війни: розставляємо акценти»:
2. Презентація Ольги Пустовгарової, методиста кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області, «Актуальність впровадження електронних журналів для автоматизації обліку і контролю освітнього процесу в ЗП(ПТ)О»: https://docs.google.com/.../1_vqlEa6Uzb3wXBGhJ650.../edit...
 
 
3. Презентація Надії Григорян, викладача ДНЗ "Костянтинівське вище професійне училище". "Впровадження короткострокової програми з енергоефективності в освітній процес: з досвіду роботи": https://www.canva.com/.../IUYCPfJJ5n0LgkYP39HTvg/view...
4. Презентація Ніни Глобіної, методиста кабінету виховної та інформаційної роботи НМЦ ПТО у Донецькій області, «Підвищення кваліфікації. Виклики щодо атестації педагогічних працівників в умовах воєнного стану»: https://docs.google.com/.../1rxS9q.../edit...
5. Відеоролик Білозерського професійного гірничого ліцеюhttps://www.youtube.com/watch?v=ugwwmrd3ykQ
 

        16 травня 2023 року в рамках Всеукраїнського фестивалю науки – 2023 та Тижня професійної освіти в Україні відбулося онлайн засідання круглого столу «Молодіжне підприємництво в умовах воєнного стану та відновлення економіки України у повоєнний час», підготовленого та проведеного співробітниками лабораторії професійної кар’єри Інституту професійної освіти НАПН України. Модератори заходу: Валерій Орлов, доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник лабораторії професійної кар’єри Інституту професійної освіти НАПН України; Дмитро Закатнов, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії професійної кар’єри Інституту професійної освіти НАПН України. У науково-практичному заході взяли участь понад 55 педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, працівників навчально(науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти Вінниччини, Волині, Донеччини, Житомирщини, Луганщини, Київщини, Одещини, Хмельниччини, наукових працівників Інституту професійної освіти НАПН України, аспірантів та докторантів.

          Відеозапис вебінару: https://www.youtube.com/watch?v=mHdMBtzdXSI

Матеріали спікерів обласного практичного вебінару «Державна кваліфікаційна атестація в період воєнного стану у ЗП(ПТ)О Донецької області» від 10.05.2023 р. (посилання на презентації)

 

 

1. Іванченко Юлія Іванівна

Великоновосілківський професійний ліцей

ДКА – старт для побудови успішної кар'єри з професії «Кухар. Кондитер»

https://www.canva.com/design/DAFh9hXG7tg/sFieY_us-BVCYE1ojeowag/view?utm_content=DAFh9hXG7tg&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=viewer

 

2. Бондаренко Наталія Володимирівна

 

Старший майстер Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П.Ф.Кривоноса

Організація роботи старшого майстра з підготовки груп до проведення пробних кваліфікаційних робіт

https://drive.google.com/file/d/1Jrvv1XpB2MCPlVyYNzgPnldgA83TzVqw/view?usp=sharing

 

3. Вепрецька Наталія Олександрівна

 

Майстер в/н Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П.Ф.Кривоноса

Пробна кваліфікаційна робота, як складова частина ДКА

https://drive.google.com/file/d/1_IAVHOaSQMKBrWlYwbrpQum1U_92rIyK/view?usp=drive_web

 

4. Захарова Оксана Миколаївна

 

Заступник директора з НВР ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти»

Організація проведення ДКА в умовах воєнного стану з професії «Швачка»

https://docs.google.com/presentation/d/1ytXinJIgyBEvlD7sKM28uUHm23dM_WpJGaLW40j2Nhw/edit?usp=sharing

 

5. Долініна Тетяна Іванівна,

методист НМЦ ПТО у Донецькій області

 

Особливості проведення ДКА за професіями сільськогосподарського напрямку

https://youtu.be/sehQzf0h1w4

 

6. Негодуйко Людмила Миколаївна

заступник директора з НВР ДНЗ «Краматорське вище професійне металургійне училище»

 

Досвід проведення ПКА та ДКА з інтегрованої професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрозварник ручного зварювання»

https://docs.google.com/presentation/d/1tPeOAUfOCHha5Zi3bS1VDYIjwZnQRIqN/edit?usp=share_link&ouid=112418656333750927555&rtpof=true&sd=true

 

7. Чепа Олена Анатоліївна 

 

майстер виробничого навчання і викладач спеціальних дисциплін  з професії «Виробник художніх виробів з кераміки»

Вихід зі стресових ситуацій під час проведення ДКА у період воєнного стану

https://docs.google.com/presentation/d/15_FneX2a1BI6KxiGUkVyhDne2qmBQawV/edit?usp=sharing&ouid=111912166766900681156&rtpof=true&sd=true

       З нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці в Україні, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області 28 квітня 2023 року провів обласну науково-практичну онлайн-конференцію «Охорона праці – ефективна складова для забезпечення якісної професійної підготовки кваліфікованих робітників».
       Конференція стала платформою для обговорення питань навчання з охорони праці педагогів, навчання та інструктажів з охорони праці для здобувачів освіти, охорони праці здобувачів освіти в умовах виробництва та обміну досвідом між освітянами щодо організації роботи з охорони праці в ЗП(ПТ)О під час воєнного стану.
       Модератор конференції, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Солодун привітала учасників, провела невеличкий екскурс в історію виникнення цього свята і побажала учасникам плідної роботи.
       Директор НМЦ ПТО у Донецькій області Едуард Гончаров звернувся до учасників з вітальним словом та акцентував увагу на тому, що найбільшою цінністю у світі є людське життя, і зауважив, що виконання вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності мають велике значення на виробництві, в системі освіти, зокрема у професійної (професійно-технічної), й у всіх сферах суспільного життя.
       Спікерами конференції виступили:
  • Олена Смирнова, методист відділу сталого розвитку громад Донецького інституту післядипломної педагогічної освіти, «Навчання з питань охорони праці: вимоги та нормативні документи»;
  • Олена Чорна, викладач предмета «Охорона праці» Курахівського професійного ліцею, «Проведення навчання та інструктажів з охорони праці під час воєнного стану»;
  • Наталія Бондаренко, старший майстер Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П.Ф. Кривоноса, «Організація роботи з охорони праці в ЗП(ПТ)О під час воєнного стану»;
  • Валерій Ворона, в. о. начальника відділу охорони праці та техніки безпеки ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», «Особливості організації роботи з охорони праці здобувачів освіти ЗП(ПТ)О на ПрАТ «НКМЗ»;
  • Олена Дунічева, фахівець відділу соціальної інфраструктури ПРАТ «МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ», «Охорона праці в умовах системи професійної освіти на виробництві»;
  • Тетяна Долженко, педагог професійної підготовки Краматорського вищого професійного училища, «Створення безпечних і здорових умов при організації освітнього процесу в Краматорському вищому професійному училищі».
          Конференція проходила насичено, цікаво, з корисним досвідом для педагогів, науковців та для роботодавців, про що йшлося у підсумках обласного онлайн заходу.
          Збережемо своє життя та життя наших вихованців за допомогою знань щодо вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності задля відбудови нашої чудової країни після її беззаперечної перемоги у війні з російськими загарбниками!
          Слава Україні! Героям нашим – Слава!
Матеріали конференції:
 
 

26 квітня 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області в онлайн режимі було проведено семінар-практикум для педагогів професійної підготовки за важливою та актуальною темою «Розвиток мовної компетентності в професійній освіті». 

Робота семінару була спрямована на підвищення рівня володіння мовно-мовленнєвою та комунікативною компетентністю педагогів.

З вітальним словом до учасників виступила модератор заходу, методист кабінету професійної підготовки Тетяна Солодун, яка наголосила на важливості вдосконалення вмінь володіння українською мовою педагогами для формування мовленнєво-компетентних кваліфікованих робітників.

Спікер Тетяна Васюхно, методист кабінету загальноосвітньої підготовки, розповіла учасникам про обов’язкове дотримання мовного законодавства в освітньому процесі, стан забезпечення україномовною літературою з предметів загальноосвітньої та професійної підготовки та результати моніторингу стану мови навчання в ЗП(ПТ)О області.

Спікер Людмила Кравченко, методист кабінету загальноосвітньої підготовки, в своїй доповіді звернула увагу на найрозповсюдженіші помилки, які зустрічаються в усному та писемному мовленні педагогічних працівників, провела тренінг з інтерактивними вправами, дала поради щодо шляхів вдосконалення знань з української мови та відповіла на питання учасників семінару-практикуму.

Спікер Ольга Костюченко, старший майстер та методист Краматорського вищого професійного училища, розповіла учасникам про роботу закладу з розвитку мовної компетентності педагогів та шляхи її вдосконалення.

Спікер Марина Василенко, викладач професійно-теоретичної підготовки Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса, поділилася з учасниками власним досвідом з удосконалення мовної компетентності та методами роботи з цього питання зі здобувачами освіти.

Доповіді спікерів супроводжувалися змістовними презентаціями, які стануть у нагоді всім учасникам семінару-практикуму.

        Наприкінці заходу, при підведенні підсумків, учасники зазначили, що з користю провели час, змогли самі побути в ролі здобувачів освіти під час тренінгу спікера Людмили Кравченко, отримали важливі поради щодо розвитку мовної компетентності та висловили сподівання на продовження семінарів за такою темою.

    Матеріали семінару-практикуму:

  • Презентація Тетяни Васюхно:

https://docs.google.com/presentation/d/1AQU7YW-gOD1-7zfccZkzulJmQvuX1Zd3/edit?usp=sharing&ouid=107552563881204084156&rtpof=true&sd=true

  • Презентація Людмили Кравченко:

https://docs.google.com/presentation/d/1j7SBeV7xebKwx2oV7Le_xgeALI8rRL-N/edit#slide=id.p1

  • Презентація Ольги Костюченко:

https://docs.google.com/presentation/d/1UD6ozq7FBmuGLn8zlDKenpXfYbRrnrb4/edit?usp=sharing&ouid=107552563881204084156&rtpof=true&sd=true

  • Презентація Марини Василенко:

https://drive.google.com/file/d/1yEZZG_QH7DX8ogg-dX4bYU2Gvom3JbdQ/view

      Технічні словники:

  • Словник технічної термінології. Електротехніка:

           https://repository.encyclopedia.kyiv.ua/items/browse?collection=5

https://repository.encyclopedia.kyiv.ua/files/original/c7a8b06bd92ab990698cab620b8dc226.pdf

  • СЛОВНИК ТЕХНІЧНОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ:

https://repository.encyclopedia.kyiv.ua/files/original/a8d668ab3b429c46f8bce01a40c89d4c.pdf

Працюємо далі! Разом вдосконалюємося. Віримо в беззаперечну перемогу України!

I. У номінації професійно-теоретична підготовка:
І місце, Диплом І ступеню - Кучма Лариса Володимирівна, викладач спеціальних дисциплін Краматорського вищого професійного училища. Тема уроку: «Рульове керування автомобіля» https://youtu.be/X7TlRDr25Hg
ІІ місце, Диплом ІІ ступеню - Чульська Юлія Олександрівна, викладач спеціальних дисциплін Селидівського професійного ліцею. Тема уроку: «Призначення, загальна будова коробки передач, їх типи» https://www.youtube.com/watch?v=w3bQOPyUAbw
II. У номінації професійно-практична підготовка:
І місце, Диплом І ступеню - Ковалевський Богдан Олегович, майстер виробничого навчання ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище». Тема уроку: «Технічне обслуговування і ремонт стартера» https://youtu.be/Oq3sYHn6meI
ІІ місце, Диплом ІІ ступеню - Швець Сергій Михайлович, майстер виробничого навчання ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей». Тема уроку: «Водіння автомобіля КАМАЗ І ГАЗ 52 по маневровому майданчику» https://drive.google.com/.../1QYu96icIEDag4KwoJOQrfMrzBnr...
ІІІ місце, Диплом ІІІ ступеню - Слаква Олексій Анатолійович, майстер виробничого навчання ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище». Тема уроку: «Гальмівна система автомобіля»

Контакти

home

місто Краматорськ,

Донецька область,

Україна, 84331

email

nmcptodon@meta.ua

nmcptodon@gmail.com

phone

+380505461201

(директор

Гончаров Едуард Вячеславович

 

© НМЦ ПТО у Донецькій області

Search

Много шаблонов Joomla на JooMix.org